به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه، به مناسبت گراميداشت هفته امر به معروف و نهي از منكر و در آستانه ماه محرم و ايام عزاداري و سوگواري سيد و سالار شهيدان، همايشي با موضوع فوق برگزار گرديد.

در اين همايش كه مسئولين ستاد امر به معروف و نهي از منكر و ستاد اقامه نماز، ياوران معروف و برخي از اعضاي شوراهاي فريضتين ادارات شهرستان حضور داشتند، فرماندار ضمن تسليت ايام و گراميداشت هفته امر بمعروف و نهي از منكر بر حفظ ارزشهاي ديني و مذهبي، همدلي و هماهنگي همه مسئولين برگزاري مراسم سوگواري و رعايت اصول و موازين شرعي در ايجاد نظم و امنيت و جلوگيري از منكرات و گسترش معروفات  تاكيد نمود.

وي از حاضران خواست تا مجريان برقراري نظم، امنيت و بهداشت را در اين ايام براي ارائه خدمات بهتر به عزاداران حسيني ياري دهند.

امام جمعه ابركوه نيز با اشاره به لزوم حفظ سنت هاي ديني و مذهبي، در برگزاري آيين عزاداري، گفت: مبين عظمت معنوي عاشورا، نماز ظهر عاشورا است و بايد اثرگذار باشد.

حجت الاسلام حسيني با بيان اين مطلب كه ابركوه دارالسعاده و جايگاه عفت مداران و خوبان و منزلگاه امام هشتم است،  اظهار داشت: فريضه امر بمعروف و نهي از منكر بايد در همه زمينه ها در هيئت ها بويژه در مسئله حجاب مورد توجه قرار گيرد.

وی با معرفي مسئولين ستاد امر بمعروف و ستاد اقامه نماز، همكاري و همدلي در اجراي امور اين ستاد و برنامه هاي اين ايام تاكيد و مشاركت همه هيئت هاي عزاداري در برگزاري متمركز نماز ظهر عاشورا در ميدان امام حسين (ع) كه با محوريت ناحيه مقاومت بسيج انجام خواهد شد را خواستار گرديد.

دادستان شهرستان سخنران ديگر اين همايش نيز ايجاد كميته هاي خاص براي دريافت پيشنهادات به منظور برقراري نظم و امنيت بهتر را ضروري دانست و گفت به موجب مصوبه ستاد امر بمعروف شهرستان هيئت هاي عزاداري نيز شوراهاي امر بمعروف  و نهي از منكر را تشكيل و به ستاد شهرستان معرفي تا پس از صدور احكام آنها در اجراي فريضتين در حوزه فعاليت خود زمينه همكاريشان  با ديگر اركان ستاد مانند طلايه داران، ياوران معروف و ...  فراهم گردد.

وي  برخي مصاديق معروف و منكر در هيئات را متذكر شد و از مجريان  و مسئولان خواست در اجراي آن دقت لازم را به كار برند.