فرماندار ابرکوه:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ابرکوه جلسه ای با حضور شاکری شمسی مدیر کل دفتر امور شهری، روستایی و شوراها و سید نبی رسولی فرماندار شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

سید نبی رسولی فرماندار ابرکوه در جمع شهرداران، دهياران و شوراهاي اسلامي شهر و روستاها اظهار داشت: مسئولین از طریق مشورت و مطرح کردن مسائل در شورا، مشکلات مردم را بیشتر از خودشان بشناسند و بتوانند پاسخگوی نیازهای مشروع آنان باشند.

رسولی تأکید داشت: منشاء اقدامات مسئولین باید بر اساس تفکر، منطق و ایمان باشد؛ از یک سو باید منابع و ثروت های طبیعی خدادای را بشناسیم و از سوی دیگر فکر، سلیقه و هم اندیشی داشته باشیم، چرا که توسعه پایدار نیازمند مدیریت، برنامه ریزی، تجهیزات و نیروی کارآمد است. در نتیجه مسئولین باید تربیت نیروهای کارساز را در دستور کار خود قرار دهند.

سپس شاكري مدير كل دفتر امور شهري و روستايي استان يزد با بیان اینکه 17 درصد از جمعیت استان یزد اختصاص به روستائیان دارد، اظهار کرد: استان یزد با وجود 21 نقطه شهری با محدودیت هایی مواجه است اما مسئولین برای خدمت به مردم در حد توان وظایف خود را انجام داده و رضایتمندی مردم نشان دهنده عملکرد مثبت آنان می باشد.

 وي خاطرنشان کرد: نگاه دولت یازدهم به شوراها یک دید مبنایی است و به شهرها و روستاها صرفا بر اساس یک تعریف خشک سیاسی نگاه نمی کند؛  بلکه نگاهی سازنده، کلیدی و تأثیر گذار در روند توسعه پایدار می باشد.

شاکری افزود: پرداختن به تشکل های مردمی به عنوان یک اصل اساسی در دولت یازدهم پذیرفته شده است. در همین راستا با مشارکت دادن مردم در چرخه تولید اقتصاد به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی، می توان به توسعه ای همه جانبه دست یافت.

در پایان شاکری شمسی مدیر کل و حامدی معاون وی از شرکت تعاونی همیاری دهیاریهای بخش مرکزی بازدید به عمل آوردند.