تنظیم خبر:رحیم میرعظیم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیدنبی رسولی در جلسه شورای اداری ابرکوه  که با سه محور برنامه های هفته دفاع مقدس،سرشماری عمومی کشاورزی و بازگشایی مدارس برگزار شده بود با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و همچنین برگزاری یادواره سرداران و ۲۷۵ شهید شهرستان ابرکوه اظهار داشت:همگی باید تلاش خود را برای برگزاری این یادواره که ظرف ۳ روز در شهرستان برگزار می شود مضاعف کنند.

وی افزود: دوران پرافتخار دفاع مقدس، پایه‌های استوار نظام جمهوری اسلامی را مستحکم‌تر کرد و خوداتکایی، خلاقیت و ابتکار حاصل آن برای نسل‌های آینده بود  و حال وظیفه ما است که به بهترین وجه این حماسه ماندگار را با گرامیداشت یاد تلاشگران این عرصه زنده نگهداریم.

رسولی همچنین با اشاره به برگزاری سرشماری عمومی کشاورزی که از چند روز آینده برگزار می ود گفت:اهمیت این سرشماری برای شهرستان ابرکوه به عنوان قطب کشاورزی استان مضاعف است و همه دستگاه ها باید یاری رسان دست اندرکاران این سرشماری باشند.

وی افزود:از بهره برداران بخش کشاورزی نیز انتظار داریم که با ارائه آمارهای صحیح زمینه را برای برنامه ریزی های بهتر کشور دربخش های کشاورزی فراهم آورند.

فرماندار ابرکوه با اشاره به تلاش هایی که برای آغاز بازگشایی مدارس در شهرستان انجام شده است گفت:امیدواریم که دستگاه های مسئول با وجود تجمیع تعدادی از مدارس شهرستان با آموزش و پرورش همکاری خوبی داشته باشند تا این طرح که به نفع آموزش و پرورش و دانش آموزان است به خوبی اجراء شود.

رسولی در مورد لزوم توجه به معلولان در جامعه اظهار داشت:ادارات باید مناسب سازی اماکن اداری برای حضور معلولان در این مکان ها را جدی بگیرند و فرمانداری نیز بر این موضوع نظارت جدی خواهد داشت.

امام جمعه ابرکوه نیز با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار داشت:دفاع مقدس ثابت کرد که زمانی که عزم و اراده ملی و مدیریت جهادی در کشور حاکم باشد هرگز قدرت های شیطانی قادر به رسیدن به اهداف خود نیستند.

حجت ااسلام سیدابراهیم حسینی همچنین به بیان مسائل روز جهان اسلام و همچنین توضیحاتی در مورد ادعای آمریکا و غرب در مقابله با داعش پرداخت.

 

تنظیم خبر: رحیم میر عظیم