مجموعه كتاب هاي محمد رضا بابايي ابرقويي نويسنده ابركوهي با موضوع دفاع مقدس

 

نام كتاب : السابقون

نويسنده : محمد رضا بابايي ابرقويي

کتاب «السابقون ابرکوه» بیانگر نقش روستای مریم‌آباد شهرستان ابركوه در دفاع مقدس بوده که گردآوری مطالب و تألیف آن مدت 2 سال و نیم به طول انجامید و هم‌اکنون در 208 صفحه با شمار هزار نسخه به چاپ رسیده است.

 

در مقدمه این کتاب مطالبی پیرامون چگونگی آغاز جنگ تحمیلی، وضعیت شهرستان ابرکوه و روستای مریم‌آباد آمده و در ادامه نیز 10 شهید این روستا معرفی‌ شده‌اند. در فصل پایانی کتاب هم خاطرات 40 نفر از رزمندگان روستای مریم‌آباد به رشته تحریر درآمده و بقیه رزمندگان که تعدادشان به 120 نفر می‌رسید،

 

نام كتاب : 30 سال در كردستان

نويسنده : محمد رضا بابايي ابرقويي

این کتاب با موضوع خاطرات حسن بابامحمدی اسفندآبادی رزمنده ابرکوهی در هزار تیراژ توسط انتشارات چشم‌ و چراغ زیر نظر مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و بسیج چاپ و منتشر شد.

بابامحمدی از سال 1361 تا سال 1391 در پست‌های مختلف آموزشی و اداری همچون؛ آموزشیار نهضت سوادآموزی، مدیریت ادارۀ نهضت دیواندره، مدیر گزینش نهضت سوادآموزی استان، مربی و مدرس کلاس‌های آموزشیاران و مدیر هستۀ گزینش ادارۀ کل آموزش‌وپرورش استان کردستان، در خدمت مردم آن منطقه بود. . .

 

نام كتاب : همگام با حماسه

نويسنده : محمد رضا بابايي ابرقويي

کتاب «همگام با حماسه» بیانگر نقش مردم و رزمندگان شهرستان ابرکوه در دوران جنگ تحمیلی در هفته دفاع مقدس است كه با قلم «محمدرضا بابایی» به رشته تحریر در آمده و بیش از 900 صفحه میباشد. . .

 

نام كتاب : شليك نرم

نويسنده : محمد رضا بابايي ابرقويي

این کتاب مجموعه‌ای از خاطرات رزمندگان شهرستان ابرکوه از استان یزد در دوران دفاع مقدس است که از دو بخش تشکیل شده، بخشی مربوط به جلوه‌های ایثار، از خود گذشتگی، اقدامات شجاعانه و رزم دلاورانه رزمندگان اسلام و بخش دوم مربوط به فعالیت‌های ورزشی و شوخ‌طبعی‌های رزمندگان است. . .

 

نام كتاب : نمي از ايثار

نويسنده : محمد رضا بابايي ابرقويي

این کتاب مشتمل بر ۵۱ خاطره بازروایی شده از رزمندگان شهرستان ابرکوه با عنوان‌های «عقرب سياه»، «كيك و نوشابه»، «مرصاد»، «جاسوس كفترباز»، «تلفن از قم» و... است. در خاطره «امام پنجمش كيه» می‌خوانید: «در ادامه عمليات والفجر ۸ در منطقه فاو و زير يك دكل ۱۲۰ متري ساختماني مربوط به شركت نفت وجود داشت. آنجا مستقر شديم، نيروهاي فني سريع بی‌سیم‌ها را عَلم كردند و قرارگاه تاكتيكي نوح (ع) برپا شد. شب هنگام زير همان دكل تيراندازي شد. هرچه اطراف دكل را جست‌وجو كرديم چيزي دستگيرمان نشد و...».

نام كتاب : پژوهشي در دفاع مقدس

نويسنده : محمد رضا بابايي ابرقويي ، غلامحسين بابايي ابرقويي

کتاب پژوهشی در دفاع مقدس نگاهی کوتاه به جنگ تحمیلی 8 ساله دارد. مطالعه کنندگان می توانند اشنایی اجمالی از دفاع مقدس بدست آورند...

 

 

نام كتاب : ماجراي هشت ساله دفاع مقدس

نويسنده : محمد رضا بابايي ابرقويي

این کتاب بر اساس سرفصل وزارت علوم برای تدريس درس دو واحدی «آشنایی با دفاع  مقدس» در مراكز آموزش عالي تهیه شده است. برای شناخت روند جنگ از ابعاد مختلف می توان این کتاب را مطالعه کرد. . .