افتتاح ۱۶ پروژه عمرانی ۲۹۰ میلیارد تومانی ابرکوه/ شنیدن سوت قطار یزد اقلید در بهار ۱۴۰۲

ابوالحسینی معاون هماهنگی امور استانداری یزد در حاشیه کارگروه توسعه شهرستان ابرکوه در گفتگو با سرو ابرکوه:


همزمان با دهه فجر توفیق شد در بخش بهمن و بخش مرکزی در خدمت مردم شریف شهرستان ابرکوه باشیم.


امروز به صورت نمادین تعدادی از طرح‌های عمرانی ۲۵ ریزپروژه در قالب ۱۶ پروژه افتتاح شد، که مبلغ اعتباری ۲۹۰ میلیارد تومان به خود اختصاص داد.
الحمدلله تا کنون حدود ۶۰ درصد پروژه‌های مصوبه سفر استاندار به این شهرستان که نزدیک به یکسال از آن می‌گذرد اجرایی شده است.


در خصوص ۴۰ درصد باقیمانده طرح‌ها با بررسی‌های انجام گرفته جهت رفع موانع قانونی آنها تبادل نظر شد و مواردی که منابع اعتباری آنها تامین نشده بود، دستگاه‌های جدید جهت تامین اعتبار و پیگیری معرفی شدند.


طبیعی است با توجه به شرایط اعتبارات استان بعضی از پروژه‌ها با تاخیر اجرا شود، ولی پیشرفت پروژه‌ها در ابرکوه با روند خوبی مواجه بود به‌طوریکه بعضی از آنها در همین دهه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.


موضوع راه‌آهن از بدو ورود دولت سیزدهم مورد توجه ویژه قرار گرفت و قبلاً مورد بهره‌برداری قرار گرفته بود ولی امکان تردد قطار در آن نبود. در سفر اول ریاست جمهوری به استان اعتبار ۳۸۰ میلیارد تومانی از منابع مختلف تخصیص داده شد و پروژه طی یک سال گذشته فعال بود.


تکمیل این طرح اعتبار بیشتری نیاز دارد و در سفر دوم ریاست جمهوری منابع تکمیلی مشخص شدند، تا ان‌شاءالله در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ شاهد بهره‌برداری قطار یزد اقلید باشیم.