ابرکوه شهرستان هدف فرهنگ امام رضایی استان است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه، فاطمی استاندار یزد در آیین تاریخ مذهبی سالروز ورود امام رضا(ع) به ابرکوه و اقامت ایشان در مسجد بیرون گفت:

این ورود مبارک و رویداد بزرگ که ۱۲۴۳ سال سند دلدادگی مردم ابرکوه به اهل بیت، عترت و قرآن و به ‌ویژه امام رضا(ع) می‌باشد، در ماه ربیع‌الثانی و آبان‌ماه رخ داد که امسال نیز این تقارن مجدداً شکل گرفته و اهمیت آن را مضاعف می‌کند.

نکته مهمی که این رویداد تاریخی را رقم زد اینکه حضرت در آن زمان با مأمون فردی بازکاوت و سیاستمدار روبه‌رو بودند، که قصد داشت با یک برنامه‌ریزی سنگین، جریان باریک و زلالی که اهل بیت با آن در قالب تقیه، مصلحت و ‌خفا پس از عاشورا تشیع را حفظ کردند، از بین ببرد.

امام رضا(ع) به مناطق مختلف استان سفر کردند، ولی طبق اسناد تاریخی که موجود می‌باشد، ابرکوه تنها شهری است که در آن بیتوته کردند. یکی هم در نیشابور؛ که جا دارد عقد خواهر خواندگی بین این دو شهرستان با محوریت امام هشتم شکل گیرد.

شور حسینی در کنار شور امام رضایی مسیری است که می‌تواند در ابرکوه محور قرار گیرد و با محوریت قرار دادن امام رضا(ع) در فعالیت‌های فرهنگی، شهرستان هدف در تمامی صحنه‌ها باشد تا به شهرستان دانش بنیان استان تبدیل شود.

فاطمی با اشاره به وقایع روزهای اخیر ادامه داد کسانی که با برنامه‌ریزی ‌و حیله‌مندترین روش‌ها می‌خواستند، فرهنگ عصمت، حیا و حجاب و به خیال خام خودشان جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشند و خون شهدا را پایمال کنند، کور خوانده‌اند.