جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه عشایری و روستایی ابرکوه با حضور مدیر صندوق استان و فرماندار در محل فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه، سید نبی رسولی فرماندار شهرستان نیز در جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه عشایری و روستایی ابرکوه گفت: این نوع بیمه بسیار در زندگی این قشر عظیم تاثیر گذار است.

سید نبی رسولی برضرورت همکاری دستگاههای مختلف اداری ورسانه های گروهی درجهت تحت پوشش قرار گرفتن کشاورزان ، روستاییان وعشایر این شهرستان به صندوق بیمه اجتماعی تاکید کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان یزد در ادامه جلسه اظهار داشت: استان یزد از لحاظ درصد جذب جمعیت مشمول در سال های اخیر رتبه ۱۹ کشور را دارد و دستگاههای فرهنگی واطلاع رسانی باید برای جذب بیشتر این قشر درجهت پوشش بیمه ای تلاش کنند.

این مسئول باتوجه به مزایای این بیمه خاطر نشان کرد: کشاورزان ، روستائیان و عشایربا پرداخت ۱۵درصد حق بیمه که ۱۰درصد آن را دولت پرداخت می کند بیمه شوند.

ابراهیمی افزود: برای بازنشستگی نیازبه داشتن ۱۵ سال سابقه بیمه پردازی و ۶۵ سال سن است و یکی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان امکان انتقال سابقه است.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۹۰۰ نفر در استان یزد مستمری بگیر این صندوق هستند تصریح کرد: هر فرد بالای ۱۸ سال بخصوص دانش آموزان ودانشجویان  مربوط به خانواده های  روستایی ، کشاورز و عشایر می توانند با عضویت در این صندوق برای آینده خود برنامه ریزی کنند.