شناسه : 615602
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه:

نوحه‌های اصیل ابرکوه احیا می‌شود


رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه گفت: با تهیه و توزیع لوح فشرده «طریق نجات»، سبک‌ها و نوحه‌های اصیل و سنتی ابرکوه احیا می‌شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه:

 

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ،حجت‌الاسلام محمد پور قیومی در اين باره اظهار داشت: لوح فشرده «طریق نجات» به همت اداره تبلیغات اسلامی و به منظور تشویق و ترغیب مداحان شهرستان به استفاده از سبک‌ها و نوحه‌های اصیل و سنتی ابرکوه تهیه و توزیع شده است.

وی افزود: این لوح فشرده در راستای آموزش تخصصی مداحان و نوحه خوان‌ها در شمارگان 200 حلقه تکثیر شده و به تمامی مداحان، مسئولان هیئات مذهبی و نهادهای فرهنگی اهدا شد.

پورقیومی خاطرنشان کرد: این لوح فشرده با همکاری مداح اهل بیت (ع) جواد اسحاقی و گروه فرهنگی تسنیم تهیه شده و شامل نوحه‌های شور، دو دمه، بحر طویل، روضه، چاووشی، نوحه جوش دور و نوحه سه ضرب و سنگین است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه عنوان کرد: در حال حاضر 147 نفر به عنوان مداح در کانون مداحان اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه عضویت دارند.

به گزارش فارس، شهرستان ابرکوه از شهرستان‌های صاحب سبک در مراسم عزاداری و نوحه‌خوانی است و هر سال در ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا مردم بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌های همجوار برای شرکت در مراسم عزاداری ابرکوه به این شهرستان سفر می‌کنند.