۵۲ طرح کشاورزی با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی در استان یزد افتتاح شد

۵۲ طرح کشاورزی، روز چهارشنبه در آیینی با حضور معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد، فرماندار ابرکوه و جمعی از مسئولان بطور همزمان در سطح استان یزد بهره برداری رسید.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد در حاشیه این مراسم که به صورت نمادین در شهرستان ابرکوه برگزار شد گفت: این طرح‌ها با اعتبار پنج هزار و ۷۰۰ ریال زمینه اشتغال ۶۶۰ نفر را فراهم کرده است.

محمدعلی حاتمی زاده افزود: این طرح ها در حوزه صنایع کشاورزی پنج طرح با اعتبار سه هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۴۴۱ نفر، در حوزه تولیدات دامی ۱۴ طرح با اعتبار یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۷۱ نفر و در بخش تولیدات گیاهی نیز پنج طرح با سرمایه گذاری ۱۸۷ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۵ نفر است.

 
وی اظهار کرد: ۱۸ طرح در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری با اعتبار بالغ بر ۱۳۳ میلیارد ریال و بهره مندی ۳۸۴ خانوار، ۹ طرح در حوزه آب و خاک با اعتبار بالغ بر ۱۲۴ میلیارد ریال و بهره مندی یکهزار و ۵۲۷ خانوار و یک طرح نیز در حوزه ترویج و تحقیقات با اعتبار بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی پنج نفر از دیگر طرحهای مورد بهره برداری است.

همچنین سردخانه ۱۷ هزار تنی دو مداره بالای صفر و زیر صفر و یک مجتمع گلخانه در شهرستان ابرکوه افتتاح شد.

سردخانه یاد شده با مساحت ۲۳ هزار مترمربع با سرمایه ثابت ۲۳۲ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۴ نفر به بهره برداری رسید.

مجتمع گلخانه ای هم شامل 4 هکتار گلخانه تابع اقلیم و ۱۰ هکتار کاشت گیاه کم آبخواه کاکتوس می باشد که زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۱۰۰ نفر را فراهم کرده است و با سرمایه ثابت تاکنون چهار میلیارد تومان ایجاد شده است.

محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی، در ادامه از باغات شهرستان ابرکوه، به عنوان شهر زردآلوی ایران بازدید کرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد هم در این بازدید از محصول زرد آلو ابرکوه را محصولی منحصر به فرد بیان کرد و گفت: این شهرستان دارای ۱۱ هزار هکتار سطح زیر کشت انواع محصولات باغی مانند پسته، زرد آلو، انار و گوجه سبز است.


از ۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه هفته جهاد کشاورزی نام گذاری شده است.