مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه:

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری به نقل از خبرنگار فارس در ابرکوه؛ محمدعلی حاتمی‌زاده اظهار داشت: کار برداشت گندم از سطح 5هزار و 700 هکتار از اراضی کشاورزی ابرکوه از نیمه خردادماه آغاز شده و تا دو ماه ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر هشت دستگاه کمباین، 30 دستگاه دروگر در امر برداشت محصول، یاری رسان گندمکاران این شهرستان هستند.

حاتمی عنوان کرد: 12 شبکه نظارت بر برداشت غلات نیز بر کار برداشت گندم شهرستان نظارت می‌کنند.

وی با بیان اینکه هزار و 400 نفر بهره‌بردار در بخش گندم در شهرستان ابرکوه هستند، اظهار داشت: جهاد کشاورزی در راستای بهره‌برداری بیشتر از تولید گندم همچنین افزایش درآمد بهره‌برداران، تمامی تلاش خود را برای مبارزه با آفت سن در این شهرستان به کار گرفته است.

حاتمی‌زاده ادامه داد: به خاطر کنترل مناسب سن گندم توسط کشاورزان و پیگیری شبکه مراقبت سن گندم در شهرستان، امسال شاهد حداقل سن‌زدگی در این محصول بودیم. نتیجه این تلاش‌ها تولید گندم با کیفیت‌تری در ابرکوه نسبت به سالیان گذشته بود.

حاتمی‌زاده در مورد خرید گندم و مشکلات پیش رو گفت: به علت قیمت‌های پایین خرید تضمینی، کشاورزان رغبت چندانی به تحویل گندم به شبکه دولتی ندارند.

وی افزود: برخی شایعات منتشرشده پیرامون احتمال افزایش قیمت خرید تضمینی گندم نیز باعث عدم تحویل گندم به مراکز خرید شده است و گندم تولیدی در انبارهای کشاورزان نگهداری می‌شود.

حاتمی‌زاده با بیان اینکه گندم یک محصول راهبردی کشور است، بیان داشت: با توجه به اینکه این محصول باید در تأمین نیازهای غذایی انسانی به کار گرفته شود، از کشاورزان می‌خواهیم که محصول خود را به مراکز و شرکت‌های بازرگانی دولتی تحویل دهند.

وی ادامه داد: در صورت تحقق چنین کاری از خروج و قاچاق گندم و استفاده از این محصول در بخش دام جلوگیری می‌شود.