به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ، یادواره شهدا عملیات ثامن الائمه و جمعی از شهدا ابرکوه، با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسین فلاح زاده استاد حوزه و دانشگاه،  در مصلای شهدای محراب برگزار شد.


حجت الاسلام فلاح زاده ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس به بیان جایگاه شهید و شهادت پرداخت و گفت: بعد از هر مقام و عمل صالح، مقام بالاتری وجود دارد، اما وقتی به شهادت فی سبیل الله می رسیم دیگر بالا تر از آن مقامی نیست.


وی افزود: شهدا از بهترین دارایی خود یعنی جان شیرین گذشتند و آن را خالصانه در راه خدا انفاق کردند و به حیات طیبه رسیدند، چون علاقه و حب خود را از دنیا و مظاهر دنیوی بریدند و اینجا است که حضرت امام خمینی(ره) می فرمایند شهید نظر می کند به وجه الله.


فلاح زاده اظهار کرد: ما نیز برای اینکه به زندگی پاک و طیبه برسیم علاوه بر اعمال صالح و انجام واجبات و ترک محرمات، باید مراقب امور مالی خود باشیم و در کسب مال رعایت حلال و حرام را نماییم.


استاد حوزه و دانشگاه توصیه کرد: در امر واجبات مالی دقت و حساسیت ویژه داشته باشیم. علاوه بر خمس و زکات به مظالم عباد و کفارات توجه جدی کنیم، بطوریکه انسان مکلف نسبت به حقوق مالی قبل از بلوغ وظیفه دارد.


این کارشناس دینی در پایان گفت: نباید در همه حال خط مجاهدت و خط سرخ شهادت را فراموش کنیم و همانگونه که دفاع مقدس ما امتداد عاشورا بود؛ امروز هم جبهه مقاومت و مدافعان حرم امتداد همان راه است.

 

 


IMG_9958.JPG IMG_9965.JPG IMG_0017.JPG IMG_9968.JPG IMG_9981.JPG IMG_9987.JPG IMG_0025-1.JPG IMG_0008.JPG IMG_0021.JPG IMG_0001.JPG IMG_0039.JPG
Yes