کارخانه فولاد سرمد ابرکوه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد

کارخانه فولاد سرمد ابرکوه یزد روز سه شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار یزد، امام جمعه و فرماندار ابرکوه و جمعی از مسئولان استان و این شهرستان در کیلومتر 15 جاده ابرکوه به یزد مورد بهره برداری قرار گرفت.

کارخانه فولاد سرمد ابرکوه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه  وزیر صنعت، معدن و تجارت در این آیین گفت: توسعه صنعتی، موتور محرک توسعه است، که علاوه بر فناوری در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی نقش موثری دارد.

محمدرضا نعمت زاده با بیان شتاب گیری صادرات کشور خاطرنشان کرد: مقوله صادرات باید یکی از محورهای مهم صنعتگران باشد و در تولید محصولات رویکرد صادرات محور باعث رونق کارخانجات صنعتی می شود.

وی از برنامه ریزی برای رفع مشکل تولید شمش در کارخانه فولاد ابرکوه خبرداد و اظهارکرد: ظرف مدت کمتر از 2 سال مشکل تولید شمش این کارخانه حل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه نیز در حاشیه افتتاح این طرح بزرگ صنعتی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: این کارخانه با هدف تولید و بالا بردن کیفیت محصولات داخلی ایجاد شده است.

عباس سمندریان خاطرنشان کرد: با تلاش مسئولان و کارشناسان و حمایت های دولت ساخت این کارخانه ظرف مدت کمتر از سه سال انجام شده است.

وی ادامه داد: این کارخانه در زمینی به مساحت 150هکتار در 2 فاز نورد و فولادسازی اجرا شده و با تولید انواع میلگرد با قطر 8 تا 32 میلمتر فعالیت خود را آغاز کرده است.

سمندریان تصریح کرد: برای ساخت و تجهیز این واحد تولیدی حدود 24 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و بیش از 250 میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی انجام شده است .

وی ادامه داد: ظرفیت این کارخانه تولید سالانه 450 هزار تن میلگرد است و زمینه اشتغال حدود 250 نفر را فراهم کند.

وی اولویت جذب نیروی کار در این شرکت را افراد بومی شهرستان ابرکوه عنوان کرد و افزود: هم اکنون 85 درصد نیروهای این شرکت بومی شهرستان و در صورتی که نیاز به نیرو تخصصی جدید شود در درجه اول از این شهرستان تامین می شود و در غیر این صورت از خارج از شهرستان تامین خواهد شد.

سمندریان ادامه داد: در فاز دوم طرح توسعه این کارخانه که در آینده نزدیک آغاز می شود، زمینه اشتغال 500نفر فراهم خواهد شد که در توسعه شهرستان ابرکوه تاثیرگذار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بهره برداری چند طرح صنعتی و معدنی به استان یزد سفر کرده است.

در این مراسم سید محمد میرمحمدی استاندار یزد و هیئت همراه، محمد رضا صباغیان نماینده مردم ابرکوه در مجلس، سید نبی رسولی فرماندار و حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه و برخی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی نیز شرکت داشتند