به گزارش روابط عمومي فرمانداري ابرکوه، نخستين جلسه ستاد سرشماري عمومي نفوس و مسكن 95 شهرستان ابرکوه  با حضور فرماندار ابرکوه و فخرالدين قائم مقام اجراي سرشماري استان در محل فرمانداري ابرکوه برگزار شد.

سید نبی رسولی فرماندار ابرکوه در اين جلسه بر هرچه با شكوه تر برگزار شدن سرشماري پيش رو و لزوم همكاري همه ارگان ها و سازمان ها و همچنين بكار گيري نيروهاي تمام وقت در اجراي سرشماري تاكيد كرد.

فرماندار ابرکوه بر مشاركت فعالانه و مسئولانه مردم در سرشماري به روش اينترنتي تاکید کرد و افزود: بايد تلاش كرد تا اهميت و ارزش مشاركت اينترنتي مردم در اين طرح ملي در مسير كاهش هزينه‌هاي ملي به درستي تببين شود كه خوشبختانه در شهرستان ابرکوه همه تمهيدات لازم را براي برگزاري موفق اين سرشماري انديشيده شده است.

در ادامه محمدحميد فخرالدين قائم مقام اجراي سرشماري استان

در ادامه "محمدحميد فخرالدين"  با اشاره به اين كه اين سرشماري هشتمين سرشماري عمومي نفوس و مسكن در كشور محسوب مي شود ادامه اظهار داشت: با توجه به محدوديت هاي اعتباري، لازم است با برنامه ريزي دقيق از همه ظرفيت ها و امكانات دستگاههاي اجرايي براي برگزاري موفق اين سرشماري استفاده شود.

فخرالدين سرشماري را كاري زمان‌بر، هزينه‌بر، توان‌بر و از لحاظ عمليات اجرايي وسيع ارزيابي كرد و گفت: با توجه به لحاظ شدن روش اينترنتي، سرشماري سال 1395 بزرگترين طرح الكترونيكي دولت به شمار مي رود كه در اين حجم در سطح كشور اجرا خواهد شد.

وي با بيان اين كه روش سرشماری امسال روشی ترکیبی است که در آن استفاده از پرسشنامه‌های کاغذی حذف شده و با بهره‌ گیری از تبلت از فایل‌های پشتیبان که به راحتی بتوان اطلاعات را وارد، پردازش و نتیجه را اعلام کرد، استفاده می‌شود افزود: بر اين اساس، در سطح كشور 25 ميليون خانوار با 21 هزار تبلت سرشماري خواهند شد و 316 هزار خانوار در استان يزد نيز با 400 تبلت مورد سرشماري قرار خواهند گرفت. 

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه يزد با بيان اين كه تاكنون حدود 80 نفر براي مشاركت به عنوان مامور سرشماري در شهرستان ابرکوه ثبت نام نموده اند ادامه داد: لازم است با توجه به دستور رياست جمهوري، همه دستگاهها بر اساس شرح وظايف اعلام شده به صورت فعال در برگزاري اين سرشماري مشاركت نمايند.  

قائم مقام مدير اجراي سرشماري عمومي نفوس و مسكن 95 استان يزد با اشاره به سامانه ملي طراحي شده براي مشاركت اينترنتي شهروندان در سرشماري امسال افزود: سامانه ملي WWW.SARSHOMARI95.IR از سوم مهرماه آماده خدمت رساني به مردم است و اميدواريم مردم شريف نيز مشاركت فعالانه اي در اين سرشماري به روش اينترنتي داشته باشند.

وي با بيان اين كه خانواده ها در صورت ثبت اطلاعات خود به شکل اینترنتی هنگام مراجعه ماموران سرشماری تنها نیاز به ارائه کد رهگیری خواهند داشت گفت: چنانچه خانواری کد پستی 10 رقمی و یا شخصی از خانوارها کدملی نداشته باشد باید در مدت زمان باقی مانده تا شروع سرشماری برای دریافت کدهای یاد شده اقدام کند.

قابل ذکر است اجراي سرشماري عمومي نفوس و مسكن سال 1395، از سوم تا 24 مهرماه به صورت اینترنتی و پس از آن تا 25 آبان ماه با حضور ماموران سرشماری انجام خواهد شد.

 

 


IMG_9909.JPG IMG_9913.JPG IMG_9919.JPG IMG_9911.JPG IMG_9915.JPG IMG_9916.JPG IMG_9917.JPG