شناسه : 156633564

24 صنعت متعلق به شهرستان ابرکوه در سال 98 گازرسانی می شود


معاون بهره برداری شرکت ملی گاز استان در جلسه کارگروه توسعه شهرستان ابرکوه گفت: 24صنعت متعلق به شهرستان ابرکوه در سال 98 و 7 مورد هم در سال 99 در قالب مصوبه شورای اقتصاد گازرسانی می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ؛جلسه کارگروه توسعه شهرستان با محوریت پروژه راه آهن یزد اقلید و پروژه های گازرسانی شهرستان و با حضور محمدرضا صباغیان نماینده مردم ابرکوه در مجلس شورای اسلامی ، سید حامد رضا صفوی معاون بهره برداری شرکت ملی گاز استان ، علی گل نماینده مدیر حوزه طرح های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در استان یزد ، محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه و دیگر مسؤولین در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد .
معاون بهره برداری شرکت ملی گاز استان گفت:برخی شهرهای استان مثل ابرکوه شهر سبز است که بالای 95درصد گازرسانی شده است و 490 روستای گاز دار هم در سطح استان داریم که در 132 روستا پیمانکار در حال انجام کار است و در ابرکوه مسئله خاصی در بحث توسعه گاز و گازرسانی نداریم .
سیدحامدرضا صفوی افزود:اوایل سال 96 بحث مصوبه شورای اقتصاد در خصوص کاهش سوخت مایع در بخش صنعت بود به گونه ای که تقریبا هر صنعتی که از سال 90تا 95 نامش در لیست دریافت کنندگان سوخت از شرکت پخش فرآورده های نفتی است تا تقریبا 240 میلیون تومان یارانه گازرسانی دارد.
وی ادامه داد:امسال تعهدی که شرکت گاز استان دارد این است که 40 میلیون لیتر باید کاهش سوخت مایع را داشته باشیم. ما 494 صنعت را در سال 98 برنامه داریم که در قالب همون مصوبه گاز رسانی کنیم. در سال 99 برای  262 صنعت برنامه ریزی کردیم.
معاون بهره برداری شرکت گاز تصریح کرد:24 صنعت متعلق به شهرستان ابرکوه در سال 98 و 7 مورد هم در سال 99 در قالب مصوبه شورای اقتصاد گازرسانی می شود.  
صفوی اظهار داشت :ابرکوه در بخش توسعه و گاز رسانی جز رتبه های اول استان و در مورد مصرف گاز رتبه هشتم است به شرط اینکه زیر 2500 متر مکعب در ساعت مصرف گاز داشته باشند.  در ابرکوه 35 روستای گاز دار داریم و هیچ روستای بالای 20 خانوار نیست که متقاضی گاز باشند و زیر 20 خانوار هم در تعهد ما نیست اما اگر در مسیر گازرسانی ما بوده اند، گاز هم به آنها داده ایم. در مجموع ملاک آمار سرشماری سال 95 است.
وی خاطرنشان کرد:در استان 450 هزار مشترک گاز داریم که21 هزار آن مربوط به ابرکوه می باشد و 600 کیلومتر شبکه هم در ابرکوه اجرا شده است.
صفوی در پایان گفت:ابرکوه یکی از پایدارترین شبکه های ما از لحاظ بهره برداری در ابرکوه است. پایداری گاز را به جایی رسانده که می توانیم ادعا کنیم که حتی یک دقیقه هم گاز کسی قطع نخواهد شد.