همزمان با هفته دولت:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري این طرحها شامل طرحهای عمرانی ، گاز رسانی ، بهداشتی ، فرهنگی ، خدماتی، كشاورزی وآموزشی بود كه بهره برداری از آنها آغاز شد.

در مجموع برای اجرا و اتمام این طرحها بالغ بر 43 میلیارد ریال بودجه از اعتبارات مصوب سفر مقام معظم رهبری ، مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهوری و هیات دولت به استان ومنابع ملی ، استانی تامین شده است .

در ابتدای افتتاح طرحهای عمرانی معاون برنامه ریزی استاندار یزد به اتفاق جمعی از مسئولان با حضور درگلزار شهدا ی ابركوه با قرائت فاتحه یاد وخاطره شهدا را گرامی داشتند .

همچنین درمراسم بهره برداری از پروژه گاز رسانی حسین آباد ابركوه امام جمعه ابركوه با گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجائی وباهنر گفت : دولت باخدمات خود در روستاها ومناطق محروم چهره این مناطق را دگرگون كرده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی اظهار داشت : مردم بامشاركت خود با دستگاههای دولتی در طرحهای اشتغال زا در شهرستان هم زمینه اشتغال جوانان رافراهم كنند و هم تولید را افزایش دهند .

در این مراسم معاون مالی اداری وبرنامه ریزی استاندار هم گفت : ابركوه در حوزه فرهنگ و هنر به شهر فرهیخته ، علم و ادب و شعر و همچنین بالا بودن نرخ باسوادی در استان معروف است كه باید در حوزه اقتصاد هم فعالیت چشمگیری داشته باشد ودر این حوزه عقب نماند.

بابائی تصریح كرد: شهرستان ابركوه به لحاظ اقتصادی ظرفیت وجایگاه خوبی دارد و مردم این شهرستان باید قیام اقتصادی كنند و نهضت صعنتی را رونق ببخشنند .

وی گفت : باتوجه به ظرفیت بالائی كه این شهرستان در حوزه صنعت ، كشاورزی كار و تلاش دارد مردم باید باسرمایه گذاری خود زمینه تولید و اشتغال را فراهم كنند.

معاون استاندار یزد گفت : پزشكان و فوق تخصصان این شهرستان در سطح كشور و حتی خارج از كشور طبابت می كنند لذا باید برای رشد و توسعه شهرستان ابركوه سرمایه گذاری كنند و دولت هم تسهیلات لازم را خواهد گذاشت تا زمینه اشتغال جوانان فراهم شود.

وی تصریح كرد: امام جمعه با فرماندار نسبت به تشكیل شورای اقتصاد دراین شهرستان و باهمدلی مسئولان و مشاركت مردم در توسعه شهرستان تلاش كنند .