شناسه : 615993
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه:

120 میلیون ریال به طرح‌های فرهنگی هیئات مذهبی ابرکوه اختصاص یافت


رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه گفت: اداره تبلیغات اسلامی با اختصاص 120 میلیون ریال، در طرح‌های فرهنگی هیئات مذهبی شهرستان مشارکت می‌کند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه:

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري  حجت‌الاسلام محمد پورقیومی امروز در اين باره اظهار داشت: طرح‌های فرهنگی بسیاری در قالب هیئت‌های مذهبی در حال اجراست و این طرح‌ها با مشارکت و کمک 120 میلیون ریالی این اداره توسط 12 هیئت مذهبی شهرستان تا پایان سال جاری به اجرا در می‌آید.

 

 

وی عنوان کرد: از جمله این طرح‌ها می‌توان به مسابقه بزرگ کتابخوانی، تفسیر سوره اخلاقی حجرات، آموزش عمومی احکام، آموزش تخصصی مداحان و نوحه خوانان، تهیه و توزیع نرم افزار آموزشی ویژه هیئت‌ها و کارگاه آموزشی تخصصی مهدویت اشاره کرد.

این مسئول ادامه داد: برگزاری نمایشگاه بزرگ آثار عاشورا و فرهنگ عاشورا در ابرکوه، حمایت از جلسات قرآنی هیئت‌ها، راه‌اندازی کتابخانه تخصصی کارگاه آموزش خانواده برخی از این برنامه‌هاست. وی بیان کرد: اداره تبلیغات اسلامی در قالب تفاهمنامه همکاری و با تعیین ناظر، اجرای این طرح‌ها را پیگیری می‌کند و تسویه حساب مالی این طرح‌ها که در قالب برنامه‌های این اداره و به پیشنهاد هیئت‌ها و تصویب در شورای هیئات مذهبی اجرایی می‌شود، پس از تأیید ناظر و ارائه مستندات لازم انجام می‌شود.

پورقیومی خاطرنشان کرد: تمامی این طرح‌ها مشارکتی است و در واقع اداره تبلیغات اسلامی یاریگر هیئت‌ها در این زمینه است.

وی در مورد معیارهایی که برای کمک به این برنامه‌ها از سوی این اداره مدنظر گرفته است، اظهار داشت: طرح‌ها باید فرامحله‌ای و شهرستانی، ابتکاری و تأثیرگذار باشند.