شناسه : 609900
یک آزاده دفاع مقدس:

12 اسفند روز جهاد سیاسی است


یک آزاده دوران دفاع مقدس گفت: 12 اسفند روز جهاد سیاسی است و مردم باید با حضور پرشکوه خود در انتخابات نقشه دشمن در حضور حداقلی مردم در این انتخابات را به شکست بکشانند.
یک آزاده دفاع مقدس:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ابرکوه به نقل از خبرگزاري فارس، احمد هژبری شنبه شب در یادواره 37 تن از شهدای شهر مهردشت با برشمردن مصائب وارد شده بر حضرت زینب (س) اظهار داشت: بالاترین معرفت، معرفت نسبت به خداست.
وی دشمن‌شناسی را نیز یکی دیگر از معارف حائز اهمیت دانست و افزود: در ورق زدن زندگی حضرت زینب (س) هر دو مسئله نمودی بارز دارد.
هژبری تأکید کرد: ایشان و حضرت سجاد (ع) به زیبایی چهره دشمن را شناختند و به همین نسبت نیز در مقابله با آنان گام برداشتند و مطالعه خطبه‌های آنان از کوفه تا شام خود گویای این مسئله است.
وی اضافه کرد: آنان در کوفه محاکمه و افشاگری می‌کنند، در شام و به مقتضیات مکان، خود را معرفی می‌کنند و گزارش صحنه کربلا را در مدینه بیان می‌کنند و همه این امور در راستای ادای تکلیف و دشمن‌شناسی است.
هژبری ادامه داد: خداوند چند گروه را دشمن معرفی کرده است که دشمنان خارجی یکی از این گروه‌هاست و در حال حاضر جبهه استکبار و آمریکا و اسرائیل در این رده جای گرفته‌اند.
وی یکی دیگر از دشمنان را به نقل از قرآن دشمنان داخلی خواند که به گفته امیرالمومنین(ع) دشمنی را پنهان می‌کند و در روایات به آنان منافق گفته می‌شود، این گروه دشمنانی بسیار خطرناک هستند و ضرباتی که این گروه از صدر اسلام تاکنون به اسلام وارد کرده‌اند بیشتر از کفار است.
وی تأکید کرد: خطر زیاد این گروه به درون جامعه بودن و در لباس دوست خود را نشان دادن است که این مسائل شناخت آنان و مبارزه با این گروه را با دشواری رو به ‌رو کرده است.
هژبری با ذکر یک مثال افزود: نمونه بارز هم‌دستی جبهه نفاق و دشمنان خارجی فتنه 88 بود که تنها به مدد بصیرت ملت و رهبری‌های
داعیانه مقام معظم رهبری به شکست انجامید و در صورت موفقیت، سناریوی طراحی شده توسط این دو گروه می‌شد که امروز شرایط کشور بسیار متفاوت باشد.
وی خاطرنشان کرد: همراهی 19 سفارتخانه خارجی با فتنه‌گران و بمباران تبلیغاتی ماهواره‌ها به گفته وزیر امور خارجه انگلستان در پاسخ به نمایندگان کشور خود، تنها به مدد رهبری و اعتقاد مردم به خدای بزرگ به شکست رسید، دشمنان خارجی عظمت ایران اسلامی را بیش از برخی از عوامل داخلی شناخته‌اند.
هژبری افزود: اوباما در پاسخ علت شکست فتنه 88 گفته است که شما ملت ایران را نشناخته‌اید و به عظمت ایران اعتراف می‌کند ولی عده‌ای در داخل این مسئله را باور ندارند، ملت ایران باید با بصیرت برنامه‌های دشمن در انتخابات پیش‌رو را نیز چون گذشته نقش بر آب کند زیرا دشمن در صدد افروختن آتش فتنه است.
وی با برشمردن برخی از علائم فتنه پیش‌رو اظهار داشت: زمزمه تحریم انتخابات توسط برخی‌ها و مطرح شدن دوباره تحریم‌ها از سوی خارجی‌ها نشانه‌هایی از این فتنه است.
هژبری افزود: امروز صدای انقلاب اسلامی و رهبر کبیر انقلاب به اعتراف دشمنان در خانه‌های آنان نیز به گوش می‌رسد و این مسئله یکی از اصلی‌ترین علل دشمنی جبهه استکبار به رهبری آمریکاست.
این آزاده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: سقوط مهره‌های آمریکا در منطقه نتیجه صدور انقلاب اسلامی است که خشم آمریکا را برانگیخته است.
وی یکی دیگر از علل عصبانیت دشمنان از انقلاب اسلامی را پیشرفت علمی ایران اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: این مسئله که با وجود تحریم‌های سنگین، ایران اسلامی بیش از 5 هزار دانشمند هسته‌ای دارد و یا می‌تواند هواپیمای جاسوسی پیشرفته آمریکایی‌ها را به تسخیر خود درآورد و التماس رئیس جمهور آمریکا برای بازگرداندن آن، نکاتی است که دشمنی آنان با ایران را روز به ‌روز افزایش می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: امروز عربستان منفور در جهان اسلام، نامبارک منزوی و نظامیان مصری که با مردم در چالش هستند، آمریکای متزلزل و اسرائیل در حال سقوط، چهار قطبی هستند که برای به شکست کشاندن حرکت‌های اسلامی تلاش می‌کنند و در مقابل آن جبهه شش ضلعی برای مقابله با استکبار در حال شکل‌گیری است.
هژبری افزود: ایران اسلامی که پیشرفت‌های چشمگیری با وجود تحریم‌های سنگین در 32 ساله گذشته در عرصه‌های مختلف از خود بروز داده است، یکی از این اضلاع است.
وی قطب دیگر مقابله با استکبار را حزب‌الله لبنان دانست و افزود: حزب‌الله لبنان حدود 15 هزار موشک با برد چند صد کیلومتری در همسایگی اسرائیل دارد که تنها منتظر اجازه مقام معظم رهبری برای شلیک است.
هژبری جنبش حماس را نیز یکی از قطب‌های دیگر مبارزه ذکر کرد و اظهار داشت: سوریه نیز که کد ارتباطی ایران و حزب‌الله است با به شکست کشاندن توطئه‌ها و فتنه‌ای مشابه فتنه 88 در ایران، آمریکا را به شکست کشانده است.
هژبری تأکید کرد: مردم مصر نیز که با قیام و به شکست کشاندن مبارک بر خواسته‌های انقلاب خود پا فشاری می‌کنند، هم‌چنین عراق از دیگر اضلاع مقابله با توطئه‌گران هستند که در حال شکل‌گیری است، حضور مردم در انتخابات به گفته رهبری یک مجاهدت است.
هژبری با اشاره به انواع جهاد در اسلام اظهار داشت: یکی از انواع جهاد، جهاد سیاسی است و علت پایداری نظام جمهوری اسلامی با وجود تمام هجمه‌ها، حضور مردم در تمام عرصه‌ها از جمله شرکت در انتخابات و راهپیمایی‌هاست که به جهاد سیاسی تعبیر می‌شود.
وی افزود: 12 اسفند روز جهاد سیاسی است و مردم باید با حضور پر شور خود پروژه دشمن در حضور حداقلی مردم در انتخابات و زمینه‌چینی برای فتنه را به ناکامی برسانند.
هژبری خاطرنشان کرد: مردم باید در این انتخابات افرادی با بصیرت، هوشیار و خادم را به مجلس بفرستند، معیارهای کاندیدای اصلح به وضوح در کلام امام راحل و رهبری معظم مشخص شده است.