شناسه : 155165493

۶۷ درصد تولید زردآلوی استان مربوط به ابرکوه است


ریئس سازمان جهاد کشاورزی یزد در جشنواره زردآلو فراغه ابرکوه بابیان اینکه ۶۷ درصد تولید زردآلوی استان مربوط به ابرکوه است گفت : میانگین تولید این محصول در این شهرستان ۱۸ تن است و در بعضی از باغات تا ۵۰ تن در واحد سطح نیز می رسد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ، روز پنجشنبه رییس سازمان جهاد کشاورزی یزد در جشنواره زردآلو فراغه ابرکوه بابیان اینکه ۶۷ درصد تولید زردآلوی استان مربوط به ابرکوه است گفت : میانگین تولید این محصول در این شهرستان ۱۸ تن است و در بعضی از باغات تا ۵۰ تن در واحد سطح نیز می رسد.

سید جمال سجادی پور افزود : این اعداد حکایت از تلاش و جدیت کشاورزان در تولید محصول زراعی و باغی، شرایط آب و هوایی منطقه و تولید ارقام با کیفیت و اجرای طرح آبیاری نوین دارد.

وی تصریح کرد: به دلیل محدودیت منابع آبی استان ،تاکنون طرح آبیاری نوین در ۸۰ درصد از ۲ هزار هکتار باغ های زرد آلوی ابرکوه اجرا شده است.

این مسئول ارشد بخش کشاورزی یزد تصریح کرد: این استان به لحاظ تولید زرد آلو رتبه چهارم کشور و از منظر تولید بخش کشاورزی رتبه دهم و از لحاظ سطح زیرکشت رتبه ۱۶ کشور قرار دارد و ۲۲ درصد تولیدات گلخانه های کشور در این استان تولید و روانه بازار مصرف می شود.

سجادی پور تاکید کرد: طی ۶ سال گذشته شاهد رشد ۳۹ درصد تولید بخش باغبانی، ۴۲ درصد زراعت و ۴۶ درصد محصول دامی بودیم و در این مدت اجرای سیستم آبیاری نوین هم ۹۴ درصد رشد داشت و این نشان از توجه و نگاه دولت به تولید بخش کشاورزی از روش های نوین دارد.

همچنین مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به تبعات خشکسالی و محدویت منابع آبی، یادآور شد: تاکنون از ۲ هزار هکتار سطح زیرکشت باغ های زردآلوی شهرستان، ۸۰ درصد آن به سیستم آبیاری تحت فشار وکم فشار تجهیز شده است.

رییس جهاد کشاورزی ابرکوه هم گفت: با توجه به ۲ دهه تبعات خشکسالی و کم آبی و حفظ اراضی موجود و استفاده بهینه از منابع آبی از ۱۵ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی، تاکنون چهار هزار هکتار آن به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده است.

مهدی غیب الهی ادامه داد: این جشنواره با حضور میهمانان و مسئولان کشوری ، استانی و شهرستان، همراه با برگزاری موسیقی اصیل ایرانی در یکی از باغ‌های منطقه برگزار شد.

وی اهداف این جشنواره را برندسازی، بازدید گردشگران از نحوه برداشت، ارتباط با فروشگاه‌های زنجیره‌ای و عرضه مستقیم زردآلو به دست مصرف کنندگان و سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی و تسهیل در صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس دانست.

این مسئول ارشد کشاورزی ابرکوه بابیان اینکه عمده تولید زردآلوی استان و شهرستان مربوط به دهستان فراغه است، تصریح کرد: محصول زردآلوی منطقه به اصطلاح پیش رس (زودرس) است که برداشت آن از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و تا اواسط تیر ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه از هر هکتار ۱۸ تا ۲۰ تن محصول برداشت شود، پیش بینی کرد: امسال ۳۵ هزار تن زردآلو برداشت شود.

غیب الهی انواع محصول زردآلوی ابرکوه را تخم گردی، فلکه‌ای، خیاری، زرقانی و خانی عنوان کرد و ادامه داد: ۶۰ درصد زردآلوی استان یزد در ابرکوه تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه خاطرنشان کرد: تأسیس صنایع تبدیلی و فرآوری محصول زردآلو در این شهرستان از جمله ضرورت هاست و جهاد کشاورزی با پرداخت تسهیلات از سرمایه‌گذاران در این بخش حمایت می‌کند.

وی بابیان اینکه این محصول کاملاً ارگانیک و با کیفیت بالا تولید می‌شود، تصریح کرد: بیشترین میزان تولید مربوط به دهستان فراغه و منطقه علوی بخش مرکزی ابرکوه است.