به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه و به مناسب هفته مبارزه با مواد مخدر ،جلسه ای با حضور ادارات ،شوراها و دهیاران به صورت مجزا برای بانوان و آقایان در محل سالن اجتماعات بخشداری تشکیل شد .
در این جلسه بخشدار بهمن ضمن گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر ،به  افزایش انواع مخدر در سطح کشور اشاره کرد و  گفت: با توجه به اینکه سن اعتیاد به ۱۲ سال کشیده شده و با توجه به حجم و تنوع مواد مخدر که در دسترس افراد می باشد، بسیار نگران کننده  است .
محمدعلی اکرمی افزود : یکی از مشکلات کشور بحث اعتیاد است که خیلی از خانواده ها با آن درگیر هستند و با توجه به معضل اعتیاد که جامعه گرفتار آن است ، و در حال حاضر مواد مخدر زیادی نیز در دسترس می باشد ، موضوع بسیار مهمی است.
وی ضمن یاد از شهدای مبارزه با مواد مخدر ، تصریح کرد: بزرگترین تولید کننده مواد مخدر کشور افغانستان است که در جوار جمهوری اسلامی واقع شده و نقش مادران در کنترل افراد خانواده خیلی موثر است.
اکرمی ممنوعیت کشت گیاه شاهدانه و خشخاش را یادآور شد و اظهار کرد:کشت گیاه شاهدانه به مجوز از جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی نیاز دارد در غیر این صورت قانونی برخورد خواهد شد .
در این جلسه جهت آگاهی و آشنایی بیشتر مردم از آسیب ها و انواع مواد مخدر ،توسط اداره بهزیستی فیلم توجیهی نیز پخش شد .
گفتنی است مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۸۷ میلادی به منظور تقویت اقدامات و همکاریهای بین المللی در راستای رسیدن به جهانی عاری از اعتیاد و مصرف مواد مخدر اقدام به نامگذاری روز ۲۶ ژوین (۵ تیرماه) به عنوان روز جهانی  مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر اعلام کرد که همه مجامع بین المللی مراسم گرامیداشت برگزار می کنند .


2-1.gif 1-1.gif 3-1.gif 4-1.gif 6-1.gif 7-1.gif 5-1.gif 8-1.gif
بله