به گزارش روابط عمومی فرمانداری به نقل از رحیم میرعظیم سرپرستی یزد فردا:یک استاد حوزه و دانشگاه گفت:شهدا کار خود را به انجام رساندند و اکنون ما باید به وظیفه خود عمل کنیم و مهمترین کار در این زمینه ترویج تفکر و یاد شهدا در جامعه است.

حجت الاسلام حبیب الله حاتمی در یادواره 14 شهید پایگاه مقاومت شهید بهشتی ابرکوه با اظهار این مطلب که در تمام جهان تلاش در راستای رستگاری جامعه است و راهکار آن را حذف فساد اخلاقی از جوامع می دانند افزود: در این زمینه دو تز در دنیا ارائه می شود که یکی از آن ها تشدید برخوردهای نظارتی است که این امر در بین روانشناسان و جامعه آمریکا مشهود است.

وی افزود: شهداء که تنها بر اساس تکلیف به جبهه ها شتافتند و تمام هستی خود را نثار کردند در رده صالحان و رستگاران در آمدند و ماندگار شدند.

وی افزود: احساس وظیفه و تکلیف از افراد چهره هائی مانند شهید محمد علی فلاح زاده می سازد که حنظله وار بعد از گذشت 7 شب از عروسی به جبهه ها می شتابند تا در راستای این ادای تکلیف بکوشند.

وی افزود: بیائید و با حداقل ارائه بیوگرافی، خاطره و وصیت شهید به جوانان محلات زمینه آشنائی جوانان و ترویج افکار شهدا در جامعه را فراهم آوریم.

یک راوی دفاع مقدس نیز در این مراسم با اشاره به تلاش استکبار برای از پای در آوردن ایران اسلامی اظهار داشت: تلاش و پایداری رزمندگان اسلام و خون شهدا نه تنها در دوران دفاع مقدس بلکه در حال حاضر نیز سربلندی ایران اسلامی را به دنبال داشته است.

عیاس فلاح زاده افزود: پیش بینی بیداری اسلامی در آن برهه از طرف امام راحل نشان از اقتدار ایران اسلامی در آن زمان بود که اکنون ملموس شده است.

تجلیل از پدران، مادران و خانواده های شهداء پایگاه مقاومت شهید بهشتی و مداحی از دیگر برنامه های اجراء شده بود.

همچنین در این مراسم یاد و خاطره پدران و مادران شهیدی که در قید حیات نیستند نیز گرامی داشته شد.

اسامی شهدائی که این یادواره به یاد آنان برگزار شد:

شهید محمد حسین قدیریان

شهید محمد جعفر پوراکبری

شهید سید محمد صافی

شهید سید احمد صافی

 شهید محمد علی فلاح زاده

شهید علی دارایی

شهید غلامرضا هادی نژاد

شهید سید محمد صحافی

شهید سید اسماعیل حسینی دوست

شهید محمد رضا فلاح زاده

شهید محمد حسن سنگتراش

شهید محمد ولی

شهید محمد رضا فاتحی

شهید علی فاتحی

(شادی ارواح طیبه همه شهدا صلوات)