به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ، روز شنبه با حضور حجت الاسلام حسینی امام جمعه و علی اکبر اسحاقی معاون سیاسی امنیتی فرماندار و برخی دیگر از ادارات مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) شهرستان ابرکوه برگزار شد .
رئیس پلیس راهور استان یزد با بیان اینکه با همراهی و همدلی همه مسئولین شهرستان وضعیت خوبی در امور ترافیکی و کاهش حوادث در سطح شهرستان شاهد بودیم گفت:ابرکوه یکی از شهرستان های حساس و ورودی به استان فارس است و با تردد بالا مشکلات خاص خود را دارد.
رضا زارع افزود:کمربندی ابرکوه یکی از دغدغه های مردم و مسئولین است و بحث احداث کمربندی یکی از ملزومات است. اگر بخواهیم تردد کامیون ها را در شهرستان کنترل و یا حداقل کم کنیم نیاز است که کمربندی احداث شود و تا احداث نشود و در مرحله بعدی بحث پارکینگ آنها را حل نکنیم این مشکل پا برجا است.
وی اضافه کرد:تنها ابزار ما در پلیس راهور، جریمه است که مطمئنا کارساز نیست و حتما نیاز است پیگیری شود.
زارع با اشاره به کمبود نیروی انسانی و تجهیزات خودرویی خاطرنشان کرد: پیگیری مکانیزه کردن دوربین ها در معابر شهری ابرکوه نیاز است تا کنترل مکانیزه تخلفات صورت گیرد  و اگر به سمت مکانیزه کردن و تجهیزات  الکترونیکی نرویم قطعا در آینده به مشکل برخواهیم خورد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری هم گفت:اولین تصادف رانندگی در ایران در سال 1305 رخ داده است و اداره راهنمایی و رانندگی 34 سال بعد از آن تصادف در سال 1339 در ایران دایر می شود یعنی اگر بخواهیم این پروسه را بررسی کنیم می بینیم که چه زحماتی را مسئوولین در این مقوله متحمل شدند.
علی اکبر اسحاقی افزود:39 میلیون و 900 هزار وسیله نقلیه در ایران وجود دارد که 11 میلیون و 650 هزار مورد موتورسیکلت است که از این تعداد 56 درصد در 4 استان  تهران، اصفهان، فارس و خراسان رضوی است. 6 میلیون موتور بدون پلاک و 4 میلیون موتور سوار بدون گواهینامه هستند که با توجه به آمار شهرستان به مسئوولین پلیس راهور  باید خسته نباشید گفت که همیشه آماده باش هستند.
وی آموزش را بر جریمه مقدم دانست و تصریح کرد: طرح همیار پلیس که دانش آموزان دارای کارت شدند به عنوان یکی از خدمات بزرگ پلیس راهور است.
اسحاقی اضافه کرد: ایجاد فرهنگ درست راهنمایی و رانندگی از زمان کودکی و نوجوانی باید مد نظر قرار گیرد و اگر فرهنگ درست رانندگی کردن ایجاد شود روزی شاهد این هستیم که کمترین تصادفات را داشته باشیم و بیشترین خدمات را از پلیس می گیریم.
در این آیین از خدمات مهدی عمادی رییس پلیس سابق راهور ابرکوه قدردانی و  کاظم امیدپناه به عنوان رییس این پلیس در ابرکوه معرفی شد.


IMG_3456.jpg IMG_3466.jpg IMG_3457-1.jpg IMG_3459.jpg IMG_3462.jpg IMG_3477.jpg IMG_3474.jpg IMG_3488.jpg IMG_3487.jpg
بله