شناسه : 812687
پيام مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي درپي حمله جنايتکارانه رژيم صهيونيستي به کاروان دريائي امدادي

پيام مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي درپي حمله جنايتکارانه رژيم صهيونيستي به کاروان دريائي امدادي


حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز در پيامي، حمله جنايتکارانه و قساوت آميز رژيم صهيونيستي به کاروان دريائي امدادي و بشردوستانه را ، حمله به افکار عمومي و وجدانهاي بشري از سراسر جهان خواندند و تاکيد کردند: امروز فلسطين ديگر نه مسئله عربي و حتي نه فقط اسلامي، بلکه مسئله حقوق بشري جهان معاصر است و حاميان اين رژيم سفاک و گستاخ بويژه آمريکا، انگليس و فرانسه جداً بايد پاسخگو باشند.
پيام مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي درپي حمله جنايتکارانه رژيم صهيونيستي به کاروان دريائي امدادي

متن پيام رهبر انقلاب اسلامي به اين شرح است:

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌

حمله‌ي جنايتكارانه و قساوت‌آميز رژيم صهيونيست به كاروان دريائي امدادي و بشردوستانه، حلقه‌ي ديگري از زنجيره‌ي جنايتهاي بزرگي است كه آن حكومت شرير و خبيث، هفتمين دهه‌ي حيات ننگين خود را با آن انباشته است. اين نمونه‌ئي است از رفتار گستاخانه و بي‌رحمانه‌ئي كه مسلمانان در اين منطقه و بخصوص در سرزمين مظلوم فلسطين دهها سال است كه با آن دست و پنجه نرم مي‌كنند. اين بار اين كاروان، اسلامي يا عربي نبود، بلكه افكارعمومي و وجدانهاي بشري از سراسر جهان را نمايندگي مي‌كرد. اين حمله‌ي جنايتبار بايد براي همه مدلّل كرده باشد كه صهيونيزم، چهره‌ي جديد و خشن‌تري از فاشيزم است كه اين بار از سوي دولتهاي مدّعي آزادي و حقوق بشر و بيش از همه دولت ايالات متحده آمريكا، حمايت و كمك مي‌شود.

آمريكا و انگليس، ‌فرانسه و ديگر دولتهاي اروپائي كه از اين جانيان بالفطره، حمايت سياسي و رسانه‌ئي و نظامي و اقتصادي كرده و همواره پشت‌سر فاجعه‌آفريني‌هاي آنان ايستاده‌اند، جداً بايد پاسخگو باشند. وجدانهاي بيدار در سراسر جهان بايد جداً بينديشند كه بشريت امروز با چه پديده‌ي خطرناكي در منطقه‌ حساس خاورميانه روبرو است؟ چه رژيم سفاك و گستاخ و ديوانه‌ئي امروز بر كشور غصب شده‌ي فلسطين و مردم مظلوم و داغديده‌ي آن تحكّم ميكند؛ سه سال محاصره‌ي غذائي و داروئي و حياتي يك و نيم ميليون زن و مرد و كودك در غزه، به چه معني است؛ كشتار و حبس و شكنجه‌ي روزانه‌ي جوانان در غزه و ساحل غربي چگونه قابل فهم است.

فلسطين، ديگر نه مسأله‌ئي عربي و حتي نه فقط مسأله‌ئي اسلامي، بلكه مهمترين مسأله‌ي حقوق بشري جهان معاصر است.

كار نمادين و درخشان اعزام كاروان دريائي به غزه، بايد در دهها شكل و شيوه‌ي ديگر بارها و بارها تكرار شود. حكومت سفاك صهيونيست و حاميان آن بويژه آمريكا و انگليس بايد قدرتِ شكست‌ناپذير عزم و بيداريِ وجدان عمومي جهان را در برابر خود ببينند و حسّ كنند.

دولتهاي عربي در معرض آزموني دشوار قرار گرفته‌اند. ملتهاي بيدار عرب از آنان اقدامي قاطع و جازم مطالبه ميكنند. كنفرانس اسلامي و اتحاديه‌ي عرب نبايد به كمتر از برداشتن كامل محاصره‌ي غزه و توقف كامل دست‌اندازي به خانه‌ها و سرزمينهاي فلسطيني در كرانه‌ي غربي و محاكمه‌ي جنايتكاراني چون نتانياهو و ايهود باراك، قانع شوند.

ملت مجاهد فلسطين و مردم و دولت مردمي غزه نيز بدانند كه دشمن خبيث آنان اكنون از هميشه ضعيفتر و آسيب‌پذيرتر است. جنايت دريائي روز دوشنبه نه نشانه‌ي قدرت، كه نشان درماندگي و سراسيمگي رژيم غاصب است. سنت الهي بر اين جاري شده كه ستمگران در اواخر دوران ننگ‌آلود خود، به دست خويش، سرنوشت محتوم فنا و زوال خود را نزديكتر كنند. حمله به لبنان و سپس حمله به غزه در سالهاي پيش، از جمله‌ي همين اقدامهاي ديوانه‌وار بود كه تروريستهاي اريكه‌نشين صهيونيست را به دره‌ي سقوط نهائي نزديكتر كرد. حمله به كاروان امدادي بين‌المللي در آبهاي مديترانه نيز اقدام ابلهانه‌ي ديگري از همان قبيل است.

برادران و خواهران فلسطيني! به خداوند حكيم و قدير اعتماد كنيد، قدرت خود را باور كنيد و بر آن بيفزائيد و به پيروزي نهائي يقين داشته باشيد و بدانيد كه: وَ لَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ.

سيّدعلي خامنه‌اي