شناسه : 611561
خطیب جمعه ابرکوه:

ولایت‌پذیری تنها رمز دست‌یابی به وحدت است


امام جمعه ابرکوه گفت: همه باید به ریسمان ولایت چنگ بزنیم، زیرا تنها راه وحدت و پیشبرد اهداف ولایت‌پذیری است.
خطیب جمعه ابرکوه:

 

به گزارش خبرگزاری روابط عمومي فرمانداري به نقل از خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: به لطف خدا شاهد استمرار جریان بیداری اسلامی به ویژه در بحرین و عربستان سعودی هستیم.

وی افزود: ملت زجر کشیده و به پا خواسته بحرین در برابر اوج بی‌رحمی و سفاکی رژیم آل‌خلیفه هم‌چنان مقاومت می‌کند و بر مواضع حق‌طلبانه خود تا سرنگونی عُمّال آمریکا و اسرائیل که حاکم بر این کشور کوچک شیعه‌نشین هستند، ادامه می‌دهند.

حسینی خاطرنشان کرد: اعتصاب غذای عبدالهادی الخواجه مبارز انقلابی بحرین، که نزدیک به 60 روز است ادامه دارد، پرده از اوج قساوت این احکام سرسپرده برداشت.

وی بیان کرد: امروز بار دیگر مردم بحرین با تظاهرات گسترده خود فریاد حق‌طلبانه خود را به گوش مردم جهان خواهند رساند و در عربستان نیز اقلیت مظلوم شیعه اعتراضات خود علیه خودکامگان آل‌سعود را شدت بخشیده‌اند و بر لزوم اصلاحات سیاسی حکومت وهابی‌ها تأکید خواهند کرد.

حسینی عنوان کرد: جریان سوریه جریان جدای از جریان بیداری اسلامی است، زیرا جریان بیداری اسلامی در تقابل با زیاده‌خواهان و استعمارگران است که با هدف ستم‌سوزی و ظالم‌ستیزی صورت می‌گیرد، اما در سوریه شاهد تقابل جریان تروریستی مورد حمایت آمریکا و اسرائیل با مردم و حکومت سوریه هستیم که هدفشان شکستن خط مقدم مبارزه با اسرائیل است که به طور قطع سرانجامی جز خفت و ناکامی نخواهد داشت.

وی با اشاره به دیدار رهبری با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و توصیه‌های حکیمانه ایشان افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام، جایگاهی حساس دارد از این‌رو باید اصول کلیات نظام را در مبانی عزت، حکمت و مصلحت، معتقدانه باور داشته باشند و رمز اقتدار نظام اسلامی را که حضرت امام و مقام معظم رهبری در وحدت امت اسلامی می‌دانند، باور داشته باشند و بدانند که رمز وحدت نیز ولایت‌پذیری است.

حسینی خاطرنشان کرد: "واعتصمو بحبل‌الله جمیعا"  است که وحدت‌آفرین است و امروز حبل‌الله، ولایت‌فقیه است و این اعتقاد راستین ایجاب می‌کند که در تمام اصول و مبانی و خط‌مشی کشور و برنامه‌ریزی برای سیاستگذاری‌های داخلی و خارجی باید منتظر مواضع ولی‌امر باشیم، نه اینکه از ولایت جلو زده و مصلحت را در گفت‌وگوی با دشمن بی‌منطق و شماره یک جهان اسلام بدانیم.

وی هم‌چنین از وضعیت حجاب در جامعه انتقاد کرد.

حسینی افزود: من سعی می‌کنم تا ناچار نشوم به تهران بروم زیرا خجالت می‌کشم در پایتخت جمهوری اسلامی راه بروم و خجالت می‌کشم در فرودگاه، ترمینال، خیابان‌ها و حواشی پارک‌ها حرکت کنم و متأسفانه در این دوران نیز که باید دوران حاکمیت اصول و ارزش‌ها باشد، شعارها بیشتر از عمل به چشم می‌آید.

وی هم‌چنین با اشاره به فرارسیدن روز ارتش افزود: ارتش در دفع شرارت‌های دشمن و حفظ نظام سابقه‌ای درخشان دارد و با فرمانبری از فرماندهی معظم کل قوا، توانمندی‌های خود به ویژه در رزمایش‌های پیاپی در عرصه‌های هوا و زمین و دریا را به نمایش گذارده و موجبات عزت و اقتدار و افتخار میهن اسلامی را فراهم کرده است.

گرامیداشت سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از دیگر محورهای صحبت‌های امام جمعه ابرکوه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بود.