شناسه : 155769110

وعده استاندار یزد برای رفع معضل بیکاری در ابرکوه/تناسب تعداد بیکاران با ظرفیت‌های خالی واحدهای نیمه‌تمام ابرکوه


استاندار یزد گفت: با فراهم کردن حداکثر تسهیلات برای سرمایه‌گذاران می‌توانیم در یک بازه زمانی منطقی از مشکلات عبور کرده و این نوید را به مردم ابرکوه می‌دهیم که شاهد رفع مشکل بیکاری در شهرستان هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه به نقل از خبرگزاری فارس، استاندار یزد در جمع تعدادی از مردم ابرکوه در نماز جمعه ضمن ارائه گزارشی از سفر یک‌روزه خود به این شهرستان اظهار کرد: جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی برگزار و تصمیمات خوبی در جهت رفع چالش‌های سرمایه‌گذاری گرفته شد.

محمدعلی طالبی با اشاره به وجود پروژه‌های عمرانی و اقتصادی نیمه‌تمام در ابرکوه، تصریح کرد: ما با معضلی به نام اشتغال جوانان مواجه هستیم که برآیند و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد اگر همگی بر رفع مشکلات این واحدها و فراهم کردن حداکثر تسهیلات برای سرمایه‌گذاران حوزه اقتصادی تمرکز کنیم، به‌راحتی می‌توان از مشکلات عبور کرد.

طالبی با تأکید بر اینکه در ابرکوه تعداد بیکاران با ظرفیت‌های خالی در واحدهای نیمه‌تمام متناسب است، افزود: با تعامل دستگاه‌های مختلف استانی و شهرستانی برنامه‌ها جهت‌دهی شده و به یاری خداوند در یک بازه زمانی قابل‌قبول از مشکلاتی که فراروی بخش صنعت است عبور کرده و ظرفیت بسیار خوبی در حوزه اشتغال فراهم خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به درخواست استانداری مبنی بر تهیه آمار دقیق از تعداد بیکاران و پایش مستمر آن و همچنین به‌کارگیری نیروهای بومی در فرصت‌های شغلی، این نوید را به مردم ابرکوه می‌دهیم که در یک فاصله زمانی منطقی شاهد رفع مشکل بیکاری در این شهرستان هستیم.

استاندار یزد ادامه داد: امید است باوجود روحیه تعامل و همکاری در بخش‌های مختلف و نوع نگاه استان به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل ابرکوه، این شهرستان نقشی برجسته در مسیر آینده و نقشه راه توسعه استان داشته باشد.

طالبی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر، عنوان کرد: امروزه با توجه به پیچیدگی و گستردگی انواع مواد مخدر و راه‌های تولید و توزیع آن، ارتقاء سطح آگاهی خانواده‌ها، فرهنگ‌سازی، آموزش پیرامون نحوه تربیت فرزندان و مشکلات و معضلات مربوط به مواد مخدر، از جمله ضروریات مهم در جهت پیشگیری محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ورود مواد مخدر منحصر و محدود به یک مرز خاص نیست، یادآور شد: با توجه به اینکه از همه مرزها انواع و اقسام مواد وارد کشور می‌شود و تبعات مختلف امنیتی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را بر کشور تحمیل می‌کند، ضروری است که در این زمینه مردم در کنار دولت، نیروهای امنیتی و انتظامی پاسدار فضای سالم جامعه باشند.