شناسه : 146193171

همه تلاش کنند فرهنگ صیانت از منابع طبیعی را در جامعه ترویج و گسترش دهند


با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ، اجرای طرح ملی جنگلانه مراتع شهرستان ابرکوه درمرتع زمستانه آب مک بخش بهمن انجام شد .

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ، طرح ملی جنگلانه با هدف احیاء مراتع وطبیعت همزمان باسراسرکشور صبح روز دوشنبه مورخ 1397/9/19 با حضور علی اکبر اسحاقی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار و تعدادی ازکارکنان فرمانداری شهرستان، رئیس جمعیت هلال احمر و اکیپ امدادگران هلال احمر، دانش آموزان مقطع ابتدایی دبستان دخترانه شاهد شهیدعبدالرحمن آدمی ، دانش آموزان مقطع ابتدایی شهیدمحمدعلی فلاحزاده  وجمعی ازمعلمان ، پرسنل اداره آموزش وپرورش  وهمچنین با حضور تنها سمن زیست محیط فعال شهرستان باعنوان جمعیت یاوران زمین و رئیس وجمعی از کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به همراه مرتعداران منطقه در مرتع زمستانه آب مک بخش بهمن با کاشت بذرقیچ ، اجراگردید.

مهندس سعیدی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان در این مراسم بیان کرد که اجرای طرح جنگلانه این نوید را می دهد که با اشاعه فرهنگ حفاظت و احیای منابع طبیعی آینده بهتری در انتظار طبیعت منطقه باشد.

وی به اهداف اجرای طرح ملی جنگلانه نیز اشاره کرد و افزود: احیا و بازسازی جنگل ها و مراتع آسیب دیده، فرهنگ سازی حفاظت و صیانت از منابع طبیعی، جذب مشارکت و همکاری مردم در امر جنگل کاری از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری از همه مردم خواست در حفظ ، حراست و احیای جنگل ها و مراتع این شهرستان که میراث گذشتگان ، سرمایه فعلی و یادگاری برای نسل های آینده است ، تلاش کنند و فرهنگ صیانت از منابع طبیعی را در جامعه ترویج و گسترش دهند.