شناسه : 812191
هشدار پليس استان يزد به مردم در خصوص چهارشنبه آخر سال

هشدار پليس استان يزد به مردم در خصوص چهارشنبه آخر سال


معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان يزد از مردم خواست جهت پيشگيري از وقوع برخي از حوادث ناخواسته در مراسم چهارشنبه آخر آموزش هايي را به فرزندان خود بدهند.
هشدار پليس استان يزد به مردم در خصوص چهارشنبه آخر سال
 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، سرهنگ مصطفي ذاکري ،ضمن بيان محل ويژه برگزاري مراسم چهارشنبه آخر سال در پارک کوهستان از مردم خواست با رعايت نکات لازم از جمله پرهيز از انجام رفتارهاي پرخطر ، زندگي را در آستانه نوروز براي خود و ديگران تلخ نکنند.

وي با تأکيد بر اينکه  خانواده ها بايد براي پيشگيري از حوادث چهارشنبه آخرسال نظارت بر رفتار فرزندان خود را جدي بگيرند، افزود:به فرزندان خود بياموزيد که حادثه فقط براي ديگران رخ نمي دهد با آنچه بازيچه نيست بازي نکنند؛آنها را از خطرات مواد منفجره و آتش زا آگاه کنيد.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان يزد با اشاره به اينکه نبايد با حوادث تلخ به استقبال بهار برويم، پيشگيري از ناهنجارهاي مربوط به چهارشنبه آخر سال را قبل از هر چيز نيازمند هوشياري جوانان دانست  و ادامه داد:جوانان نبايد سرود شاد زندگي خود و ديگران را با مواد منفجره به سکوت غمبار تبديل کنند.

ذاکري در ادامه به ماندگاري آثار سوختگي بر سيماي دلنشين کودکان معصوم و غيرقابل تحمل بودن اين موضوع اشاره کرد و اظهار داشت: سوختگي بسيار دردناک است شادي و هيجان خود را به دست آتش نسپاريد.

وي گفت :قطع عضو ضايعه اي جبران ناپذير است و نبايد با اشتباهات خود اشک و ماتم را جايگزين شادي آغاز سال نو نکنيد.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان يزد در پايان تصريح کرد: به استناد قانون مجازات اسلامي ساخت و خريد و فروش مواد منفجره و محترقه به طور غيرمجاز جرم محسوب مي شود.