شناسه : 809897
مراسم عبادی سیاسی این هفته ابرکوه

مراسم عبادی سیاسی این هفته ابرکوه


خطیب جمعه ابرکوه در ادامه بحث اصلاح الگوی مصرف به موضوع نان پرداخت
مراسم عبادی سیاسی این هفته ابرکوه
و با بیان اینکه سی درصد نان تولیدی کشور ضایعات است از مسئولین و صنعتگران خواست الگوی مناسب تولید و مصرف نان در کشور را تهیه نمایند تا از دور ریخت این نعمت بزرگ الهی جلوگیری شود .
حجت الاسلام غفوری همچنین با اشاره به 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دلیر مردان ارتشی در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس سهم بزرگی بر عهده داشتند یاد و خاطرات شهیدان والامقام به ویژه شهدای ارتش که برای ایران اسلامی عزت و افتخار آفریدند را گرامی داشت .
گرامیداشت روز سعدی شاعر ایرانی و همچنین گرامیداشت سالروز انقلاب فرهنگی از دیگر مباحث خطبه های نماز جمعه این هفته ابرکوه بود .
 
از حاشیه های نماز جمعه ابرکوه اینکه آقای علیرضا تقی نژاد و همسرش که در اولین روز زندگی مشترکشان در مراسم نماز جمعه شرکت کرده بودند از سوی امام جمعه ابرکوه مورد تقدیر قرارگرفته و هدیه ای دریافت داشتند .
 
 نماینده مردم شهرهای مهریز ، بافق ، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی در مراسم نماز جمعه این هفته ابرکوه حضور یافته و ضمن ارائه گزارشی از مصوبات کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در زمینه کشاورزی و آب و خاک کشور به اقدامات انجام شده در رابطه رفع کمبودها و مشکلات شهرستان ابرکوه پرداخت و با بیان اینکه به منظور تکمیل و تجهیز بیمارستان ابرکوه مبلغ یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان اختصاص یافته گفت : 4 منزل سازمانی ویژه پزشکان متخصص در ابرکوه در حال ساخت می باشد و درسال 88 دو پزشک متخصص نیز به کادر درمانی این بیمارستان افزوده خواهد شد .
 فرهمند همچنین از حفر چند حلقه چاه در منطقه تاغستان به منظور تامین آب روستاهای شرق ابرکوه در آینده ای نزدیک  خبرداد و گفت : با تاکیدات مقام معظم رهبری در سفر به ابرکوه در زمینه تامین آب صنعت و کشاورزی این شهرستان در بودجه سال 88 ردیف اعتباری خاصی در نظر گرفته شده تا از حوزه آبریز خارج از شهرستان ، آب به ابرکوه انتقال داده شود .
وی همچنین با بیان اینکه مقدمات تاسیس کارخانجات پتروشیمی ، سیمان ، کاشی و ایجاد خط اهن یزد - شیراز از محور ابرکوه و نیز بزرگراه یزد - شیراز فراهم شده افزود : با تاسیس و ایجاد این طرحها مشکل اشتغال جوانان شهرستان ابرکوه رفع خواهدگردید .