شناسه : 810392
فرماندار ابرکوه: تمهيدات لازم براي برگزاري انتخاباتي قانونمند مهياست

فرماندار ابرکوه: تمهيدات لازم براي برگزاري انتخاباتي قانونمند مهياست


فرماندار شهرستان ابرکوه ضمن تاکيد بر لزوم بي طرفي کامل مسوولان در انتخابات گفت: تمهيدات لازم و شرايط مناسبب براي برگزاري انتخاباتي قانونمند در دهمين دوره رياست جمهوري اسلامي فراهم شده است.
فرماندار ابرکوه: تمهيدات لازم براي برگزاري انتخاباتي قانونمند مهياست
" محمد مهدي عادل " افزود: بيش از يکهزار نفر از مسئولان و دست اندرکاران در اين شهرستان براي برگزاري انتخابات رياست جمهوري اسلامي آمادگي کامل دارند.
وي گفت: 43 شعبه اخذ راي در مناطق شهري و روستايي ابرکوه و بخشهاي مرکزي و بهمن بصورت ثابت و سيار براي جمع ‌آوري آراي مردم اين شهرستان در مکانهائي که بصورت آگهي در سطح شهر نصب خواهد شد مستقر خواهند شد.
عادل افزود: مقدمات براي برگزاري انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري اسلامي طبق برنامه زمان بندي شده به پيش مي رود تا در روز جمعه 22خرداد ماه شاهد حضور سبز آحاد مردم در اين صحنه ملي باشيم.
فرماندار ابرکوه از برگزاري دوره هاي آموزشي کاربران رايانه در شعب ثبت نام و اخذ راي انتخابات خبر داد و تاکيد کرد: در اين دوره از انتخابات مراحل پذيرش راي دهنده و نيز تجميع آرا توسط رايانه انجام خواهد شد و به همين منظور 50 نفر از کاربران رايانه در دورهاي آموزشي با وظايف آشنا شدند.
وي همچنين در بخش ديگري گفت: تاکنون بيش از 700 ميليون ريال ار اعتبارات مصوبات سفر مقام معظم رهبري براي احياء بافت قديم ابرکوه هزينه شده است.
عادل ، افزود: اين شهرستان با 148هکتار وسعت بافت قديم و آثار تاريخي و طبيعي متعدد و بعضا" چندين هزار ساله از جمله مسجدجامع ابرکوه مربوط به قرن پنجم هجري و گنبد عالي، اولين اثر تاريخي به ثبت رسيده استان يزد ، همچنين سرو چهار هزار و 500 ساله که همه از سوابق درخشان اين شهر حکايت دارد نيازمند احياء مي باشد.
وي اضافه کرد: به اين دليل ابرکوه از نظر تاريخي و طبيعي شهرت ملي و جهاني دارد.
عادل تاکيد کرد: با درنظر گرفتن اهميت احيا اين بافت ، از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبري مبلغ 150ميليون تومان اختصاص يافته است که تاکنون از اين ميزان بيش از 500ميليون ريال آن در احياي بافت قديم ابرکوه توسط ميراث فرهنگي ابرکوه هزينه شده است.
وي گفت: شهرستان ابرکوه داراي بيش از300 اثر تاريخي و طبيعي است که بيش از 100 اثر آن در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.