شناسه : 157616814

عملیات ساخت مجتمع آبرسانی به ۱۲ روستای ابرکوه آغاز شد


مراسم کلنگ زنی مخازن مجتمع‌های آبرسانی به ۱۲ روستای بخش‌ مرکزی و بهمن شهرستان ابرکوه.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه به نقل از ایرنا ، عملیات ساخت مخازن مجتمع‌های آبرسانی به ۱۲ روستای بخش‌ مرکزی و بهمن شهرستان ابرکوه با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی و سرپرست آبفا استان یزد ، فرماندار ابرکوه و جمعی از مسئولان این شهرستان آغاز شد.

رییس آب و فاضلاب روستایی (آبفار) ابرکوه در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: این مجتمع‌ها مجموعا" با ظرفیت هزار و ۵۰۰ مترمکعب و هزار و ۱۰۰ مترخط انتقال و لوله‌گذاری با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال اجرا  و اوایل سال آینده در روستاهای ده عرب و شهرآباد بهره برداری می شود.

مجید دشتی افزود: ساخت این مجتمع‌ها، برای تامین ذخیره آب شرب روستاهای ده عرب، فراغه، صفی آباد، رحیم آباد، خسرو آباد، جلال آباد، هک، شهرآباد ، اسد آباد سفلی و علیا و حسین آباد با حدود ۶ هزار نفر جمعیت انجام می‌شود .

دشتی ادامه داد: ۶.۴ کیلومتر شبکه فرسوده توزیع آب شرب روستاهای ابرکوه طی یکسال گذشته بازسازی شده که برای اجرای این طرح که نقش بسزایی در جلوگیری از هدر رفت آب دارد، ۹ میلیارد ریال هزینه شده است.

آب شرب روستاهای شهرستان ابرکوه از مناطق بالادست با ۱۰۱ کیلومتر خط انتقال و از ۱۳حلقه چاه و ۲رشته قنات با ساخت پنج مجتمع آبرسانی و ۴۸۰ کیلومتر شبکه توزیع ، تامین می شود.