به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه و به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور حجت الاسلام علیزاده امام جمعه بخش بهمن ، نوری زاد رئیس صندوق بیمه کشاورزی استان ، محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه ، کربلائیان و هیات همراه از امور عشایری استان ، محمدعلی اکرمی بخشدار بهمن و مسئولین جهاد کشاورزی ابرکوه و بخش بهمن و عشایر بخش بهمن در محله مهرآباد بخش بهمن برگزار شد .

فرماندار ابرکوه ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت : عشایر نقش موثری در تولید کشور دارند و ۲۵٪ تولیدات پروتئینی از جمله گوشت قرمز توسط عشایر تولید می شود .

محمد کاظمی نسب افزود : شهرستان ابرکوه با دارا بودن بیش از ۴۰۰ خانوار عشایری با تولیدات مناسب خود از جمله شیر و گوشت نیاز به حمایت دارد و صنایع تبدیلی و تکمیلی باید در کنار تولیدات عشایر ایجاد شود .

وی به لزوم حمایت همه جانبه از قشر عشایر تاکید کرد و اظهار داشت : تسهیلات مناسب باید در زمینه ایجاد واحدهای دامپروری به این عشایر پرداخت شود .

کاظمی نسب خاطرنشان کرد : در حال حاضر کارخانه فرآوری لبنی داریو لبن با ظرفیت بیش از ۱۵۰ تن در روز در شهرستان در حال احداث می باشد و در آینده نیاز بیش از پیش این شرکت به فراورده های دامی عشایر خواهد داشت .

فرماندار ادامه داد : کشتارگاه ابرکوه نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی می باشد تا بتواند در بحث کشتار دام به کمک عشایر و دامداران بیاید .

وی در پایان گفت: تسهیلات پایدار روستایی و عشایری در حال حاضر توسط دولت به بخشهای مختلف اختصاص یافته است که امیدواریم عشایر نیز از این تسهیلات بتوانند بهره مند شوند .

گفتنی است جشنواره عشایری بخش بهمن با همکاری عشایر روستاهای هارونی و اسفندآباد ، مهردشت و دهستان فراغه برگزار شد که در این جشنواره برنامه های متنوع ای از قبیل ، پخت غذاهای محلی و سنتی،  نصب سیاه چادر ایرانی، اجرای موسیقی محلی و سنتی، بازیهای محلی ، پخت نان چهارسنگ و تیری، نخ ریسی ، مشک زنی ، برنامه الاغ سواری و اسب سواری، عرضه محصولات عشایری و دامی و صنایع دستی و ... اجرا شد .


IMG_9043.png IMG_9001.png IMG_9051.png IMG_9104.png IMG_9126.png IMG_9137.png IMG_9162.png IMG_9167.png IMG_9218.png IMG_9234.png IMG_9232.png IMG_9231.png IMG_9228.png IMG_9012.png IMG_9092.png
بله