به گزارش روابط عمومی فرماندری ابرکوه؛ جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان ابرکوه به ریاست علی اکبر اسحاقی معاون سیاسی فرماندار و با حضور بخشداران بهمن و مرکزی، رئیس اداره ثیت احوال ابرکوه و جمعی از مسئولین شهرستان در فرمانداری برگزارشد.

معاون سیاسی فرماندار ثبت احوال را از جمله دستگاههای مهم و حیاتی دولت دانست گفت: نقش ثبت احوال در ارائه آمار بروز در جهت برنامه ریزی های فرهنگی، اجتماعی، سلامت وسایر نیازمندیهای کشور بسیار حیاتی است.

اسحاقی سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال را تبریک گفت و از زحمات کارمندان و مسئولین این اداره تقدیر و تشکر کرد، افزود: ارائه خدمات نسبت به تجهیز ثبت احوال بخش بهمن جهت رفاه حال مردم باید انجام گیرد.

رئیس ثبت احوال ابرکوه در گزارشی از ثبت وقایع حیاتی در موعد مقرر در شهرستان خبر داد و با اظهار امیدواری مبنی بر تداوم چنین روندی،گفت : در نه ماه سال 98 تعداد 558 واقعه تولد در شهرستان ابرکوه رخ داده  در حالی که در این بازه زمانی واقعه فوت 179 مورد ذکر شده است .

شفیعی اذعان کرد: نسبت ولادت جنسی سال جاری تعداد 292 پسر به 296 دختر و فوت جنسی 103 مرد نسبت به 76 زن بوده است.

وی خاطر نشان کرد : در همین زمان یعنی نه ماه سال 98 تعداد 260 مورد ازدواج و 53 واقعه طلاق ثبت شده است.

رئیس ثبت احوال ابرکوه با تقدیر از همکاری مردم و ادارات در ثبت به موقع وقایع حیاتی در این شهرستان در خصوص نامگذاری فرزندان در نه ماه سال 98 گفت : بر اساس آمارهای ثبت شده بیشترین نام نوزادان پسر محمد، ابوالفضل ،  علی . امیرعلی و امیرحسین و نوزادان دختر فاطمه ، زهرا، زینب و نازنین زهرا بوده است.


IMG_1960.jpg IMG_1966.jpg IMG_1964.jpg IMG_1962.jpg IMG_1963.jpg IMG_1965.jpg
بله