به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه؛ نشست صمیمی نخبگان و فعالین اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی شهرستان با حضور سید مسعود عظیمی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد ، محمد کاظمی نسب فرماندار ، علی اکبر اسحاقی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار ، عباس مهری بخشدار مرکزی و جمعی از مدیران و مسئولین به همت مجمع نخبگان جوان ابرکوه در خانه تاریخی سید ملک از مجموعه تاریخی آقازاده برگزار شد.

فرماندار ابرکوه ضمن عرض تبریک سال نو و نوروز باستانی گفت:  اتفاق بسیار خوبی که در آغازین روزهای ۹۸ رخ داده است حضور صمیمانه شما اساتید و بزرگان در شهرستان ابرکوه می باشد.

محمد کاظمی نسب افزود: در حوزه توسعه اقتصادی ابرکوه سه رویکرد اساسی در چند سال گذشته مورد پیگیری قرار گرفته است که در مرحله اول توسعه کشت و دام های نوین بوده است زیرا ابرکوه شهری مناسب برای کشاورزی و دامپروری بوده و در واقع جهاد کشاورزی ابرکوه به جهاد تغییر کشت تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: در حوزه دوم صنایع کم آبخواه و کم آلاینده در دستور کار است و با استفاده از تسهیلات و منابعی که  دولت در اختیار ما گذاشته توانسته ایم فعالیت‌های خوبی در این حوزه برای ابرکوه انجام دهیم.

کاظمی نسب با اشاره به مهمترین رویکرد افزود: مهمترین حوزه بحث توسعه صنعت  گردشگری به ویژه گردشگری فرهنگی است که شهرستان ابرکوه به طور خاص پتانسیل بسیار خوبی در این حوزه دارد.

وی خاطرنشان کرد: در این چند روز از ایام نوروز آمار خوبی در حوزه گردشگری و مسافرین نوروزی داشته ایم که شهرستان ابرکوه زمینه های خوبی را برای  مسافران و گردشگران فراهم کرده که بیش از ۶۰ درصد اقامت و بیش از ۴۵ درصد بازدید از آثار های تاریخی و مکان های مذهبی بوده که نسبت به ایام مشابه سال گذشته رشد خوبی داشته و امیدواریم که این آمارها بهتر از روزهای قبل شود.

 وی در نهایت با اشاره به پژوهشگران نخبگان اساتید و بزرگان گفت: کمک کنید و نگذارید ابرکوه در ابرقو بماند.


IMG_0621-1.gif IMG_0612.gif IMG_0614-1.gif IMG_0604.gif IMG_0602-1.gif IMG_0596.gif IMG_0587.gif IMG_0583.gif IMG_0578-1.gif IMG_0577.gif IMG_0576.gif IMG_0575.gif IMG_0573-1.gif IMG_0569-1.gif
بله