شناسه : 607901
فرماندار ابرکوه:

سرشماری یکی از مسائل مهم در توسعه هر کشور است و همگان باید در اجرای دقیق و صحیح سرشماری عمومی نفوس و مسکن یاری‌گر دولت باشند.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس از ابرکوه، اسماعیل برزگرزاده ظهر امروز در مراسم نواخته شدن زنگ سرشماری در دبیرستان کار و دانش دخترانه آزاده اظهار داشت: سرشماری یکی از مسائل مهم در توسعه هر کشور است و همگان باید در اجرای دقیق و صحیح سرشماری عمومی نفوس و مسکن یاری‌گر دولت باشند.
فرماندار ابرکوه:

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس از ابرکوه، اسماعیل برزگرزاده صبح امروز در مراسم نواخته شدن زنگ سرشماری در دبیرستان کار و دانش دخترانه آزاده اظهار داشت: سرشماری یکی از مسائل مهم در توسعه هر کشور است و همگان باید در اجرای دقیق و صحیح سرشماری عمومی نفوس و مسکن یاری‌گر دولت باشند.
وی افزود: یکی از فاکتورهایی که باعث توسعه کشور می‌شود، در اختیار داشتن آمار و اطلاعات صحیح است که در تمام کشورها نیز به صورت جدی به آن پرداخته می‌شود.
برزگرزاده بیان کرد: آبادانی کشور تنها در گرو داشتن آماری دقیق در سطوح مختلف است.
فرماندار ابرکوه گفت: آمار نقش ارزنده‌ای در توسعه همه‌جانبه کشور دارد و به این دلیل همگان باید در سرشماری عمومی نفوس و مسکن حضوری فعال داشته و در این برنامه با تمام توان خود تلاش کنند.
وی یادآور شد: در شهرستان ابرکوه در مجموع 91 نفر نیروی اجرایی در رده‌های مختلف اجرایی و ستادی کار آمارگیری را به انجام خواهند رساند و انتظار از مردم آن است که مانند دیگر عرصه‌ها در این امر نیز همکاری صمیمانه‌ای با
آمارگیران داشته باشند.
برزگرزاده همچنین از دانش‌آموزان خواست که با انتقال اطلاعات خود به خانواده‌ها، مقدمات مشارکت فعالانه آنها در این سرشماری را فراهم آورند.
در این مراسم همچنین جوایز مسابقه سرشماری نیز به دانش‌آموزان برتر اهدا شد.
هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 90 از امروز تا 22 بهمن‌ماه در استان یزد همزمان با سراسر کشور آغاز شد.
در استان یزد 315 خانوار توسط یک‌هزار و 800 آمارگیر سرشماری می‌شوند.