فرماندار ابرکوه:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری به نقل از خبرنگار یزد فردا؛ "اسماعیل برزگرزاده"فرماندار ابرکوه صبح امروز در آغاز کلاس‌های آموزشی در جمع مأموران سرشماری عمومی نفوس و مسکن اظهار داشت: آمار نقش ارزنده‌ای در توسعه همه‌جانبه کشور دارد و به همین دلیل همه مردم و مسئولان باید در این برنامه با تمام توان تلاش کنند.
وی افزود: یکی از عمده‌ترین راه‌های شناخت ویژگی‌های هر کشور برای برنامه‌ریزی، نظارت، کنترل، ارزیابی و ارائه خدمات دولت به مردم، سرشماری نفوس و مسکن است.
برزگرزاده خاطرنشان کرد: اگر دولتی بخواهد در ارائه خدمات موفق باشد، نیاز به آماری دقیق در تمام سطوح دارد.
وی با اشاره به اینکه این سرشماری از سال 1335 آغاز شده است، افزود: با توجه به نیاز مبرم کشور به آمار و اینکه در بیشتر کشورها آمار گیری هر پنج سال یک‌بار صورت می‌پذیرد، با تصویب هیئت دولت دوره آمارگیری از 10 سال به پنج سال تقلیل یافت.
برزگرزاده عنوان کرد: در کشور ما سرشماری اهمیت ویژه‌ای دارد و هرچه توان بیشتری در این کار صرف شود در توسعه و آبادانی به روزتر خواهیم بود.
فرماندار ابرکوه خاطرنشان کرد: در شهرستان ابرکوه 39 مأمور سرشماری و در مجموع 91 نفر نیروی اجرایی در رده‌های مختلف اجرایی و ستادی، کار آمارگیری را به انجام خواهند رساند.
برزگرزاده خطاب به آمارگیران و مردم اظهار داشت: به طور قطع دقت شما و همکاری صمیمانه مردم در اجرای این طرح نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت.
طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن از دوم آبان‌ماه در سراسر کشور آغاز خواهد شد.
کلاس‌های آموزشی آمارگیران این طرح نیز در شهرستان‌های مختلف استان یزد آغاز شده و پس از طی یک دوره 10 روزه، کار آمارگیری به طور همزمان آغاز خواهد شد