شناسه : 162263488

ساماندهی و جمع آوری حیوانات بی صاحب در شهرستان ابرکوه هرچه سریع تر انجام شود


معاون عمذانی فرمانداری ابرکوه با توجه به افزایش جمعیت حیوانات بی صاحب در شهرستان گفت: ادارات و ارگان های مربوطه طبق دستورالعمل های ابلاغی نسبت به ساماندهی و جمع آوری سگ های بی صاحب که عامل انتقال بیماری های خطرناک نظیر هاری هستند از طریق بیهوش سازی هرچه سریع تر انجام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه؛ جلسه مدیریت پسماند و کارگروه ساماندهی حیوانات بی صاحب به ریاست عباس مهری معاون هماهنگی امور عمرانی  فرمانداری ابرکوه و با حضور محمد علی اکرمی بخشدار بهمن و جمعی از مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

معاون امور هماهنگی عمرانی فرماندار ابرکوه در این جلسه گفت: شهرداری ابرکوه با هماهنگی اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان باید نسبت به حصار کشی و مسدود کردن مخروبه های مجاور منازل مسکونی که می تواند موجب بیماری و تجمع سگ های ولگرد باشد اقدام نماید.

عباس مهری با توجه به اینکه افزایش جمعیت حیوانات بی صاحب باعث ترس و وحشت شهروندان شده است افزود: ادارات و ارگان های مربوطه طبق دستورالعمل های ابلاغی نسبت به ساماندهی و جمع آوری سگ های بی صاحب که عامل انتقال بیماری های خطرناک نظیر هاری هستند از طریق بیهوش سازی هرچه سریع تر انجام شود.

وی بیان کرد: با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به اهالی و ساکنین محله ها از ریختن زباله تر و خشک در مخروبه ها جلوگیری شود تا محل تجمع حیوانات بی صاحب نباشد.