شناسه : 812243
سال گذشته 500 هزار مسافر نوروزي از شهرستان ابرکوه ديدن کردند

سال گذشته 500 هزار مسافر نوروزي از شهرستان ابرکوه ديدن کردند


فرماندار ابرکوه درجلسه ستاد تسهيلات نوروزي گفت سال گذشته 500 هزار مسافر نوروزي از شهرستان ابرکوه ديدن کردند .
سال گذشته 500 هزار مسافر نوروزي از شهرستان ابرکوه ديدن کردند
 

محمد مهدي عادل تاکيد کرد مردم و مسئولان اجرايي اين شهرستان براي استقبال و پذيرايي از مسافران و مهمانان نوروزي آمادگي کامل دارند .

وي تاکيد کرد در جلسه ستاد نوروزي اين شهرستان براي اسکان مسافران حدود 20 مکان مناسب پيش بيني شده است .

فرماندار ابرکوه گفت : براي راهنمايي مسافران وشناخت  از موقعيت شهرستان ابرکوه افزون بر 50 هزار انواع عکس ، بروشور و ويژه نامه روزنامه درخصوص  معرفي آثار و ابنيه تاريخي و فرهنگي و طبيعي و ديدني شهرستان ابرکوه چاپ و منتشر شده است .

عادل از کشيک تمام ادارات و نهادهاي خدمات رساني در طول ايام تعطيلات نوروزي از جمله فرمانداري ، شهرداري ،راهنمائي رانندگي ، هلال احمر ، آموزش و پرورش و اصناف مورد نياز خبر داد .

فرماندار ابرکوه همچنين اظهار داشت ابرکوه داراي 350 اثر تاريخي و باستاني مي باشد که بيش از 100 اثر تاريخي آن در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است و اين شهرستان به عنوان شهر سرو 4500 ساله ، روزگاري در کنار جاده ابريشم زبان زد خاص و عام بوده و امروز نيز با توجه به فرهنگ غني اسلام و سخت کوشي مردمانش در کار و تلاش قرار گرفتن در مسير دسترسي استانهاي  گردشگري کشور از جمله مشهد مقدس ، اصفهان ، فارس ، کرمان همچنان مورد نظر  مردم عزيز کشورمان و بسياري از گردشگران داخلي و خارجي مي با شد.

فرماندار ابرکوه گفت : سرو 4500 ساله ابرکوه بعد از قله دماوند و چشمه آب سورت مازندران به عنوان سومين عصر طبيعي و ملي در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است .

وي گفت : پيش بيني مي شود با توجه به جاذبه هاي ديدني اين شهرستان و در مسير استانهاي جنوبي به مشهد مقدس قرار گرفتن  ، امسال نزديک به يک ميليون نفر از اين شهرستان ديدن کنند.