شناسه : 148232333

زنگ شورا در آموزشگاه نمونه الزهرا (س) ابرکوه نواخته شد


فرماندار ابرکوه افزود: تصمیم گیری و هم فکری هایی که در شورای آموزش و پرورش مصوب میگردد به سرنوشت دانش آموزان بستگی دارد تا بتوانند از مقدمات تعلیم وتربیت خود نهایت استفاده را ببرند.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه؛ با حضور محمد کاظمی نسب فرماندار،محمد علی کریمی رئیس آموزش وپرورش ،علی اکبر اسحاقی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار و جمعی از مدیران و مسئولین به مناسبت آغاز هفته شورای آموزش و پرورش مراسمی در آموزشگاه نمونه دخترانه الزهرا (س) برگزار گردید.

کاظمی نسب بیان کرد: در حوزه آموزش وپرورش طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دولت مکلف است کلیه ی امکانات تعلیم و تربیت دانش آموزان را تأمین کند تا آنها بتوانند از دوره تحصیلی خود نهایت استفاده را ببرند.

فرماندار افزود: اما بعضاً کار به جایی میرسد که دولت برای فراهم کردن تدارکات برای تعلیم و تربیت دانش آموزان ناتوان است و نیاز به همکاری بخش های دیگری میباشد. برهمین اساس شورای آموزش وپرورش در سال 1372 تأسیس گردید تا بتواند برای حل مشکلات به دولت کمک کند.

وی خاطرنشان کرد : در این شورا تصمیم گیری و هم فکری هایی که مصوب می گردد به سرنوشت دانش آموزان بستگی دارد تا آنها بتوانند از مقدمات تعلیم و تربیت به نحو احسنت استفاده کنند.

رئیس آموزش و پرورش نیز گفت : نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مبنای شورا ها است و تمام تصمیم گیری ها  و هم فکری ها در محفل شورا ها صورت میگیرد و اگر در کارهایی که انجام میدهیم تصمیم گیری شایسته ای باشد قطعاً در اجرای آن به نتیجه ی مطلوبی میرسیم.

کریمی افزود: امروز تمام جوامع و خانواده هایی که موفق هستند با مشورت و استفاده از نظر رأی یکدیگر به توفیقاتی رسیده اند که این شورای با ترکیبی که دارد می تواند قدرتمند ترین بازوی تعلیم و تربیت باشد

در خاتمه این مراسم زنگ شورای آموزش و پرورش توسط کاظمی نسب فرماندار شهرستان نواخته شد و از اعضای شورای دانش آموزی مدارس تقدیر و تشکر به عمل آمد.