شناسه : 153412057

روستاهای ابرکوه مستعد کار و تلاش هستند


استاندار یزد در نشست با شوراهای شهر و روستای شهرستان ابرکوه گفت :در رابطه با روستاهای ابرکوه تاکید دارم که روستاهای ابرکوه مستعد کار است و به واسطه ایجاد زیرساخت ها و تسهیلات اشتغال زا اگر هدفمند باشد روستا ها می توانند مهاجرپذیر باشند و مهاجرت معکوس داشته باشند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ٬ نشست صمیمی استاندار با شوراهای شهر و روستاهای شهرستان ابرکوه، روز جمعه ٢٤ اسفندماه با حضور آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، ‌محمدعلی طالبی‌استاندار یزد، ‌احمد ترحمی‌معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار، ‌عباس حیدری مدیرکل حوزه استاندار، ‌حجت الاسلام عباس زارع ‌مشاور استاندار در امور روحانیون، ‌حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی ‌امام جمعه، محمد کاظمی نسب ‌فرماندار ابرکوه ٬ علی اکبر اسحاقی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری٬ غلامرضا حیدری معاون فرماندار ٬ عباس مهری بخشدار مرکزی ٬ محمدعلی اکرمی بخشدار بهمن و شوراهای شهر و روستا در فرمانداری ابرکوه برگزار شد .

استاندار یزد در این نشست گفت : فلسفه وجودی همه عزیزان چه کسانی که در شوراهای شهر و روستا و چه کسانی که در نهادها هستند ٬ مشارکت همه مردم در امور است که امیدواریم این رسالت و تعامل و ارتباط تقویت شود .

محمدعلی طالبی افزود: یکی از وظایف شوراها حمایت از انجمن ها و NGO ها است که امیدواریم این رسالت و تعامل و ارتباط تقویت شود .

طالبی تصریح کرد : روستاهای ابرکوه مستعد کار است و به واسطه ایجاد زیرساخت ها و تسهیلات اشتغال زا اگر هدفمند باشد روستا ها می توانند مهاجرپذیر باشند و مهاجرت معکوس داشته باشند .

وی در رابطه با مشکلات و نیازهایی که توسط روسای شوراها مطرح شد اظهار داشت : مسائل و مشکلات ابرکوه توسط فرماندار مکتوب و ارسال شود تا نسبت به رفع این مسائل اقدام شود .

بالاترین مقام اجرایی استان با اشاره به امکان تبدیل روستاها به شهر گفت: روستا هایی که نزدیک به هم می باشند به شرط جمعیت و وجود زیرساخت‌ها امکان تبدیل شدن به شهر را دارند.

محمدعلی طالبی یکی از افتخارات بخشداران را اضافه شدن جمعیت روستاها بیان کرد و خاطرنشان کرد : تلاش شود تا جمعیت روستاها اضافه شده و رشد داشته باشند و تمرکز را در بحث اشتغال زایی روستاها داشته باشیم و روستاها نباید دغدغه امنیت داشته باشند .

استاندار یزد اضافه کرد : مردم دلبسته نظام هستند و نباید مسائل سیاسی و اختلافات وجود داشته باشد و از نظام کلی باید دفاع کنیم و در فضایی دوستانه و عادلانه گفتگو شود که کارسازتر هم خواهد بود .

وی در حمایت از جوانان نیز افزود : در صدد هستیم که در بحث جوانان هم نگاه ویژه ای داشته باشیم و از نظر و تفکر آنها استفاده لازم را ببریم .