شناسه : 813967
راه اندازي دبيرستان پسرانه علوم و معارف اسلامي در ابركوه

راه اندازي دبيرستان پسرانه علوم و معارف اسلامي در ابركوه


مراسم بازگشايي دبيرستان پسرانه صدرا با حضور مدير كل تبليغات اسلامي استان ومعاون فرماندار
راه اندازي دبيرستان پسرانه علوم و معارف اسلامي در ابركوه

شهرستان ابركوه آقاي ابوالحسيني و جمعي از مسئولين فرهنگي، سياسي و آموزشي و نظامي شهرستان آغاز شد.

در اين مراسم حجت الاسلام محمد پورقيومي رييس اداره تبليغات اسلامي ابركوه ثبت نام 32 نفر از دانش آموزان با معدل بالا را نشانه استعداد بالاي فرهنگي و ديني مردم اين شهرستان دانست و ابراز خوشحالي كرد.

در ادامه حجت الاسلام سيد ابراهيم حسيني امام جمعه ابركوه نيز در سخناني گفت: استقبال خوب دانش آموزان، حرف اول را مي زند و اين عزيزان بايد افقي را در نظر بگيرند كه بزرگان در نظر گرفته اند.

وي خطاب به دانش آموزان افزود: براي رسيدن قله هاي رفيع علمي و معنوي بايد جديت در تحصيل و تهذيب نفس را در خود محقق كنيد.

امام جمعه ابركوه جايگاه دانش آموزان صدرا را شاخص و ممتاز دانست و گفت: با اين شرايط انتظار نداريم حتي يك دانش آموز هم ضعف اخلاقي، ديني يا تحصيلي داشته باشد.

سپس حجت الاسلام سيد محمد شريف حسيني كوهستاني نيز با گرامي داشت هفته دفاع مقدس و ياد و خاطره همه شهدا به ويژه شهداي دانش آموز و با تقدير و تشكر از مسئولين شهرستان كه در راه اندازي اين اموزشگاه تلاش كرده اند، گفت: چه بخواهيم و چه نخواهيم طبق بشارت هاي قرآن بايد در سراسر جهان پرچم اسلام به اهتزاز درآيد و الآن نشانه هاي آن را مشاهده مي كنيم.

مدير كل تبليغات اسلامي استان يزد تصريح كرد: امروزه دشمنان ما آنچنان از پيشرفت هاي گوناگون ما نگرانند كه حتي به قرآن اهانت مي كنند كه اين نشانگر مخدوش شدن عقل آن ها و عمق كينه شان مي باشد.

به گفته حجت الاسلام حسيني كوهستاني، ما بايد در مدارس آموزش ببينيم و هم تهذيب شويم تا از مرزهاي عقيدتي و ايماني خود بتوانيم دفاع كنيم.

وي خطاب به دانش اموزان گفت: با عمل نمودن به فرمايش مقام معظم رهبري كه خوب درس بخوانيد، خوب عبادت كنيد و خوب ورزش كنيد، مي توانيد آينده خوب خود را رقم بزنيد.

يادآوري مي شود كه دبيرستان پسرانه صدرا در ابركوه با 32 نفر دانش آموز ششمين دبيرستان صدرا در استان مي باشد و ابركوه اولين شهرستاني است كه دبيرستان پسرانه و دخترانه را داراست.

اين مراسم 3 مهرماه انجام شد.