شناسه : 146304533

دیدار تعدای از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی با فرماندار ابرکوه


فرماندار در دیدار با آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی به مناسبت هفتم دیماه بر ضرورت شناسایی و جذب و آموزش سواد به افراد که شرایط تحصیل را ندارند، تاكيد كرد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه؛جلسه ای با رياست کاظمی نسب فرماندار ابرکوه مسئولين نهضت سواد آموزی مدیریت آموزش و پرورش و تعدادی ازآموزش دهندگان نهضت سواد آموزی شهرستان درسالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
محمد کاظمی نسب درابتدای این دیدارگفت:بنیان گذار و رهبرکبیر انقلاب اسلامی ایران با قدرت،آگاهی و علم اقتداربه سیره نبوی ،در هفتم دیماه 1385 یکسال پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با فرمان تأسیس نهضت سواد آموزی،ملت مسلمان ایران را متوجه ضرورت یک عزم ملی وهمگانی درپیشبرد این امرمهم نمودند. کاظمی نسب اظهار نمود: بدون تردید تلاش تأثیرگذار برای انسداد مبادی بیسوادی نیازمند عزم ملی ومشارکت همگانی است و بایستی همواره شناسایی وجذب وآموزش سواد به افراد که شرایط تحصیل را نداشته اند یکی ازاولویت های آموزش وپرورش و نهضت سواد آموزی باشد. فرمانداربیان نمود:جامعه ای که خود را به سلاح علم دانش تجهیز نماید در تمام عرصه ها سربلند و پیروز خواهد شد واین روز ارزشمند فرصت مغتنمی است تا مراتب سپاس و قدرشناسی خود را از تمامی بزرگواران که دلسوزانه و با نیت الهی در راه تعلیم و تعلم،گام های موثری برای ریشه کن کردن بی سوادی برمیدارند اعلام نمایم.


فتاحی کارشناس نهضت سواد آموزی افزود؛ تقریبآ 98 درصد جمعیت 10 تا 49سال شهرستان برپایه سرشماری سال 95 با سواد هستند.علت کاهش آمار بیسوادی،افزایش آگاهی های اجتماعی،تمایل خوانواده ها به تحصیل فرزندان،تبلیغات رسانه ای،تشکیل کلاس های نهضت سواد آموزی وبرنامه ریزی آموزش و پرورش برای ریشه کن کردن بیسوادی است.سیاستی که برای ریشه کن کردن بیسوادی وجود دارد یکی رایگان بودن خدمات آموزشی به سواد آموزان و هچنین پرداخت 20دزصد سرانه آموزشی به سوادآموز است.درپایان فتاحی ضمن ارائه گزارش مختصری از عملکرد سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در سال97 ،اظهار داشت؛تعداد قبولی دوره سوادآموزی،تحکیم و انتقال به ترتیب 56،50و48 میباشد