شناسه : 158274250

دستگاه های دولتی هیچگونه حق تبلیغ علیه یا به نفع نامزد های انتخاباتی را ندارند


فرماندار ابرکوه با تأکید بر اینکه هیچ دستگاه دولتی، حق تبلیغ علیه یا به نفع هیچ کدام از نامزدهای انتخابات را ندارد، افزود: فعالیت نامزدهای احتمالی انتخاباتی تنها در زمان تعیین شده قانونی مجاز میباشد و خارج از این زمان تخلف است و باید این تخلفات مد نظر هیأت بازرسی رصد و براساس قانون با آنان برخورد شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه؛ صبح امروز جلسه هیأت بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به ریاست محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه و با حضور اعضا هیأت بازرسی در فرمانداری برگزار شد.

فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه سه رکن مهم انتخابات، هیات اجرایی، هیات نظارت و هیات بازرسی است  گفت: براساس قانون، بازرسی از جریان انتخابات برای صیانت از آرا در دستور کار است و روند بازرسی به‌گونه‌ای میباشد که از اجرایی شدن وظایف قانونی هیات‌های اجرایی اطمینان حاصل کنیم .

محمد کاظمی نسب با تأکید بر اینکه هیچ دستگاه دولتی، حق تبلیغ علیه یا به نفع هیچ کدام از نامزدهای انتخابات را ندارد، افزود: فعالیت نامزدهای احتمالی انتخاباتی تنها در زمان تعیین شده قانونی مجاز میباشد و خارج از این زمان تخلف است و باید این تخلفات مد نظر هیأت بازرسی رصد و براساس قانون با آنان برخورد شود.

وی از جمله وظایف هیات بازرسی انتخابات را برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای بازرسین و رسیدگی به شکایات اشاره کرد و اظهار داشت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده تخلفات انتخاباتی با حضور در دفتر هیات بازرسی شهرستان در محل فرمانداری ابرکوه شکایت و گزارش خود را اعلام نمایند.

در پایان جلسه اعضای هیات بازرسی هر یک مسائل و مشکلات خود را بیان و گزارشی از اقدامات انجام شده را ارائه نمودند.