شناسه : 608210
فرماندار ابرکوه همزمان با 17 آبان سالروز ورود حضرت رضا (ع)به ابرکوه:

در راستای ترویج و احیای فرهنگ اسلام بکوشیم


به یمن حضور آن حضرت که مایه مباهات و فخر آحاد مردم شهرستان است،‌روز 17 آبان، سالروز ورود حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) به ابرکوه را روز "ابرکوه" نامیده‌اند.
فرماندار ابرکوه همزمان با 17 آبان سالروز ورود حضرت رضا (ع)به ابرکوه:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه،اسماعیل برزگرزاده امروز در سالروز ورود امام رضا (ع) به شهرستان ابرکوه اظهار داشت: امیدواریم که مردم ولایت‌مدار و انقلابی شهرستان ابرکوه که در مسیر تاریخی و افتخارآمیز ،میزبانی آن حضرت قرار گرفتند، و این روز را در سربرگ زرین تاریخ کهن خود ثبت کرده‌اند، روز به روز و هر چه بیشتر در راستای ترویج و احیای فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) بکوشند.
وی افزود: مردم متدین ایران اسلامی
همواره با حضور عاشقانه و خالصانه خود در مراسمی که به نام ائمه هدی (ع) برگزار می‌شود، علاقه عمیق و ارادت خود را به اهل  بیت عصمت طهارت به نمایش گذاشته‌اند.
برزگرزاده با اشاره به 17 آبان، سالروز ورود امام رضا (ع) به ابرکوه افزود: محل زندگی و شهادت ائمه هدی در طول تاریخ برای مردم ما از قداست و حرمت خاصی برخوردار بوده و از حیث مذهبی و جایگاه سیاسی و اجتماعی عمیقا  مورد توجه بوده است.
برزگرزاده تأکید کرد: در این بین مسیر حرکت حضرت امام رضا (ع) که در کشور ایران با عنوان جاده ولایت شناخته شده و از مرز شلمچه آغاز شده و به خراسان ختم می‌شود، از لحاظ فرهنگ و تاریخ شیعی برای ما بسیار حائز اهمیت است.
وی یادآور شد: این مهم در شهرستان ابرکوه که از آن با عنوان منزلگاه امام رضا(ع) یاد می‌شود، موقعیت برجسته‌ای را داراست و به یمن حضور آن حضرت که مایه مباهات و فخر آحاد مردم شهرستان است،‌روز 17 آبان، سالروز ورود حضرت علی ابن موسی‌
الرضا (ع) به ابرکوه را روز "ابرکوه" نامیده‌اند.
برزگرزاده افزود: امیدواریم که مردم  ولایت‌مدار و انقلابی شهرستان ابرکوه که در این مسیر تاریخی و افتخارآمیز میزبانی آن حضرت را  برابر مستندات تاریخی در 17 آبان ‌سال 195 هجری شمسی برابر با هشتم
ربیع‌الآخر سال 201 هجری قمری  در سربرگ زرین تاریخ کهن خود ثبت کرده‌اند و شهدای بسیاری را در مسیر ولایت تقدیم و ایثارگری‌های زیادی در کارنامه آنان به جای مانده است، روز به روز و هر چه بیشتر در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و تحت زعامت مقام معظم رهبری در راستای ترویج و احیاء فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) بکوشند.

 

                     

اسماعیل برزگرزاده-فرماندار ابرکوه

 

 

      17/8/90