به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه : سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز ۹۸ با حضور محمد کاظمی نسب فرماندار، علی اکبر اسحاقی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار، غلامرضا حیدری معاون فرماندار و جمعی از مدیران و مسئولین ادارات با هدف برنامه ریزی و هماهنگی امور ستاد شهرستان در محل اتاق کار فرماندار تشکیل گردید.

فرماندار ابرکوه در این جلسه با اشاره به برنامه‌ریزی‌های لازم جهت مشخص بودن ساعات برگزاری جشنواره‌ها، موسیقی های سنتی، بازی های بومی محلی ، پخت غذاهای سنتی و سایر خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی که در دستور کار کمیته دوازده گانه شهرستان است تأکید کرد.

محمد کاظمی نسب در ارائه خدمات با کیفیت به مسافران و گردشگران گفت: رعایت مسائل بهداشتی در رستوران ها و مراکز عرضه غذایی و همچنین نظافت شهر و روستاها را خواستار شد.

وی افزود: یکی از مهمترین عناصری که باعث جذب ماندگاری مسافران در ایام عید نوروز میشود زیباسازی شهر و تبلیغات محیطی از جاذبه های دیدنی و مکان های فرهنگی، تاریخی شهر است.

وی با اشاره به آمادگی دستگاه‌های امدادی و باران در این ایام گفت: تمامی متولیان و دستگاه‌های اجرایی باید در بحث مدیریت بحران نیز هوشیاری لازم را داشته باشند.

وی  همچنین در خصوص توزیع اقلام تبلیغاتی کتابچه های معرفی شهرستان، ایجاد نمایشگاه صنایع دستی در اماکن تاریخی و فرهنگی و اجرای برنامه های آیین نوروزی برای مسافران و گردشگران توضیحاتی را ارائه نمود.

در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل کمیته‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر وظایف و پیشنهادات خود را نسبت به خدمات رسانی به مسافران و گردشگران ارائه نمودند:

پاکسازی ورودی شهر، لکه گیری و آسفالت خیابان‌های اصلی و خط کشی خیابان ها.

اقدامات لازم در خصوص امنیتی و ترافیکی و تدابیر لازم و برنامه ریزی مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال.

 نصب تابلوهای راهنمای مسافران و گردشگران نوروزی در سطح شهر و ورودی‌های شهر.

آماده باش مراکز درمانی و درمانگاه ها و انجام خدمات سرپایی در چادرهای امداد و نجات.

 اسکان مسافران و گردشگران نوروزی در مدارس آموزش و پرورش، اقامتگاه های بوم گردی، خانه های مسافر و امامزادگان انجام میشود.

 لازم به ذکر است که شهرستان ابرکوه با بیش از ۴۰ اثر تاریخی جز ۱۴ شهر نمونه گردشگری در کشور می باشد که می تواند با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود پذیرای خوبی برای مسافران نوروزی باشد.


IMG_2294.gif IMG_2303.gif IMG_2289.gif IMG_2295.gif IMG_2296.gif IMG_2297.gif IMG_2299.gif IMG_2310.gif IMG_2312.gif
بله