شناسه : 609211
امام جمعه ابركوه:

حوزه و دانشگاه هدفی بزرگ در سازندگی شخصیت علمی و فكری دنبال می كند


به گزارش روابط عمومی فرمانداری به نقل خبرنگار ایرنا؛امام جمعه ابركوه گفت :حوزه و دانشگاه هدفی بزرگ را در سازندگی شخصیت علمی و فكری و عملی جامعه دنبال می كند و باید در امر فرهنگ سازی برای رسیدن جامعه به تمدن بزرگ دینی ، نقش آفرین باشد
امام جمعه ابركوه:


حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت 27 آذر سالروز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی اثرپذیری دانشگاه از معنویت حوزه و اثر پذیری حوزه از نظام دانشگاه .
وی ادامه داد: دانشگاههای ما در كشور باید كانون تجربه جامعه سازی دینی باشند و مسئول این پروژه دانشگاهیان هستند .
امام جمعه ابركوه اضافه كرد: نسلهای جوان دانشگاهی در دیگر كشورها ، مراكز علمی ما را زیر ذره بین دارند تا از توفیقات ایران اسلامی در امر علمی نسخه برداری كنند لذا دانشجویان باید مراقب باشند چه نسخه ای را برای دانشگاههای جهان می پیچند.
حسینی همچنین گفت :اهمیت و اعتبار وحدت و دانشگاه به این است كه این دو مركز علمی برای جامعه به منزله دوبال نیرومند هستند و می توانند جامعه اسلامی را به اوج عظمت و دانش و معنویت به پرواز درآورند.
وی تصریح كرد: تا زمانی كه وحدت علمی و عملی حوزه و دانشگاه برای دفاع از اسلام و انقلاب اثرگذار باشد اهداف شوم دشمنان و استكبار جهانی به جایی نخواهد رسید .