شناسه : 141391103

جلسه شوراي اداري شهرستان ابركوه با حضور دكتر فتاح رئيس كميته امداد امام خميني(ره) كشور در فرمانداري


فرماندار ابركوه در جلسه شوراي اداري شهرستان با حضور دكتر فتاح رئيس كميته امداد امام خميني(ره) كشور ، تعامل خوب و سازنده كميته امداد با ادارات ، خيّرين و اقشار كم درآمد و مستضعف ابركوه را ستود .

 

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ابركوه ، صبح امروز پنجشنبه 26 مهرماه 97 با حضور دكتر فتّاح رئيس كميته امداد كشور ، مهندس عليزاده رئيس كميته امداد استان ، حجت الاسلام حسيني امام جمعه ابركوه ، محمد كاظمي نسب فرماندار ابركوه ، عليزاده امام جمعه بخش بهمن ، اسحاقي معاون سياسي فرماندار ، حيدري معاون فرماندار و كليه مسئولين ادارات شهرستان ، جلسه شوراي اداري در سالن اجتماعات فرمانداري ابركوه برگزار گرديد .                                                                                                           محمد كاظمي نسب فرماندار ابركوه در ابتداي اين جلسه ضمن ابراز خوش آمدگويي به دكتر فتاح رئيس كميته امداد امام خميني(ره) كشور در سفر به ابركوه ، تاريخچه  ابركوه را سرشار از هنر و سرمايه اجتماعي و تاريخ و مشاركت مردمي بيان كرد و از اعتماد مردم اين شهر به دولت و يكديگر و ايثار و رشادت مردم ابركوه در دوران دفاع مقدس و دوران انقلاب با تقديم 275 شهيد صحبت نمود و ادامه داد اين شهر درسال 195 هجری میزبان امام رضا (ع) بوده و 15دی 1386 نيز میزبان رهبر معظم انقلاب بود كه خدمات شاياني نيز در اين روز به ابركوه شده است . فرماندار در ادامه  خواستار توجه ويژه دولت به ابركوه و مورد عنايت قرار دادن نيازمندان اين شهر شد و تعامل كميته امداد با ادارات ، خيّرين و اقشار كم درآمد و مستضعف ابركوه را بسيار خوب توصيف نمود و بر افزایش تعامل میان مردم و مسئولان در جهت توسعه شهرستان تاكيد كرد .                                          حسيني رئيس كميته امداد امام خميني(ره) ابركوه نيز از توجه به شهر محروم ابركوه و از ايجاد تحول با مديريت دكتر فتاح تشكر نمود و گزارشي از خدمات و فعالیتهای این نهاد ارائه کرد و گفت : در حال حاضر 2هزار و 931 نفر در قالب 1547 خانوار تحت پوشش اين نهاد قرار دارند و هر يتيم هم با پرداخت مبلغ 306 هزارتومان حمايت مي شود . در 6 ماهه اول امسال هم افزون بر 6میلیارد و 470میلیون ریال وام برای ایجاد اشتغال به 34 نفر از افراد تحت پوشش پرداخت شده و مبلغ 5 ميليارد تومان هم تسهيلات عشاير اختصاص داده شده كه 5 پروژه كارآفريني داشتيم .

حجت الاسلام عليزاده امام جمعه بخش بهمن نيز ضمن تشكر و قدرداني از خدمات كميته امداد ، توجه به بخش محروم بهمن و اتمام ساختمان نيمه كاره كميته امداد شاخه بهمن را خواستار شد .

دكتر فتّاح رئيس كميته امداد كشور ياد شهداي ابركوه را گرامي داشت و امنيت كشور را مديون خون شهداي دفاع مقدس و مدافع حرم دانست . در ادامه از فضاي خاص مملكت به خاطر تحريم صحبت نمود و گفت به خاطر اينكه ملت ما حسين اند نظام ما ازاين تحريم ها به سلامت عبود خواهد كرد و بايد اين تهديد ها را به فرصت تبديل كنيم . 13 آبان هم عبود خواهد كرد و خدا درها را باز خواهد كرد و تحريم ها شكست خواهد خورد .اداره مملكت بايد با تدبير باشد و محكم بايستيم و دقيق عمل كنيم و اشتباه نكنيم و از تحريم سنگر درست نكنيم .

رئيس كميته امداد كشور گفت : در شش ماهه اول سال جاري با توجه به وجود تحريم ها ، شاهد افزايش مشا ركت و كمك 38 درصدي مردم استان يزد بوديم و اين هوشمندي و درايت مردم است . مجموعه دولت ، مجلس و مردم ما مستمري ها را 3 برابر كردند . سال قبل در ابركوه منابع وام اشتغال جذب و پرداخت شده است .

وي ادامه داد : گام مؤثري كه هفته آينده اتفاق مي افتد و ما نظر داريم ، بسته حمايتي است و به همه نيازمندان پرداخت خواهد شد . در مورد دسيسه هاي دشمن و تحريمها اگر ما خدا محور و مدافع حرم و همدل باشيم يقين داشته باشيم كه به پيروزي خواهيم رسيد و هر چه به اين طبقات محروم برسيم دقيقا در راستاي دين و نظام و مكتب و قرآن ما است . ما با دولت و مجلس هماهنگ عمل مي كنيم و از دولت انتظار است با مدبرانه و حكيمانه و قاطعيت عمل كند و همه ما بايد به دولت كمك كنيم اگر چه سليقه سياسي داشته باشيم و بايد تذكر حكيمانه باشد چون الان دولت ميدان دار است خوشبختانه نيروهاي مسلح ما آمادگي دارند و به دشمن ضربه هاي زيادي مي زنند .

دكتر فتاح افزود : در رابطه با نيازمندان به فرماندار كمك كنيم و هم رسيدگي مادي داريم و هم معنوي و در مورد كمك معنوي ، اخلاق و معرفت و سلام و منش مهم است . ما بايد هماهنگ و با هم باشيم و اصلاح مردم هم به ما برمي گرده صادق باشيم و به قول خود عمل كنيم . ما مي خواهيم با كمك دولت و مجلس ، اين تورم به وجود آمده در اين شش ماه را برگردانيم . از عملكرد استان راضي هستيم و مردم ابركوه خوب كمك كرده اند و بايد تشكر كنيم . ما در اين سفر عنايت مي كنيم نيازها را در حد توان برآورده كنيم . توفيقي بود كه به ابركوه بياييم و در جمع مردم اين شهرستان باشيم .

حجت الاسلام حسيني امام جمعه ابركوه نيز در پايان ضمن خير مقدم ، از تشريف فرمايي دكتر فتاح تشكر نمود و خواستار برطرف شدن مشكلات و نيازهاي محرومين و اقشار كم درآمد اين شهرستان شد .