شناسه : 141244307

جلسه ستاد گراميداشت هفته كتاب و كتابخواني در ابركوه


با حضور معاون سياسي و امنيتي فرمانداري ابركوه ، چلسه ستاد گراميداشت هفته كتاب و كتابخواني و انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداري تشكيل شد .

 

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ابركوه ، با حضور علي اكبر اسحاقي معاون سياسي امنيتي فرمانداري ابركوه ، بصيري رئيس اداره ارشاد شهرستان ، برزگر مسئول كتابخانه هاي عمومي شهرستان ، تعدادي از مسئولين ادارات و اعضاء انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان ، جلسه اي به مناسبت گراميداشت هفته كتاب و كتابخواني و انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد .

در اين جلسه اسحاقي معاون سياسي فرماندار ضمن گراميداشت هفته كتاب گفت : ترويج فرهنگ كتابخواني را بايد از خودمان شروع كنيم و همچنين فرهنگ شعر خواني و قصه گويي را ترويج نمائيم و با ايجاد فضاي مناسب در فضاهاي مجازي و انتشار مطالب در اين كانالها به رواج اين فرهنگ كمك كنيم و كليه ادارات را ملزم به همكاري و ارائه مستندات خود در هفته كتاب كرد و لازم دانست كه از نويسندگان ابركوهي در هفته كتاب تجليل به عمل آيد .

از طرف مسئول كتابخانه هاي عمومي شهرستان مصوبات جلسه قبل ارائه شد و گفت پيرامون برنامه هاي هفته كتاب و كتابخواني گفتگو شود و ادارات در هفته كتابخواني همكاري لازم به عمل آورند .

بصيري رئيس اداره فرهنگ و ارشاد نيز از طرح پايتخت كتاب به ايران و برگزاري در يكي از شهرستانهاي كشور به عنوان شهر كتاب صحبت نمود و گفت بايد از نويسندگان ابرقوئي كه از سال 95 تاكنون كتاب داشته اند تقدير شود .

از برنامه هاي هفته كتاب مطرح شده در اين جلسه : تبليغات كتاب در تلويزيون شهري ، نصب بنر در اتوبوس هاي شهري ، عضويت رايگان در روز 24 در تمامي كتابخانه ها ، برگزاري اختتاميه جشنواره ملي كتابخواني رضوي ، حضور مسئولين در كتابخانه ها ، نشست كتابخوان در كتابخانه ها ، برگزاري پنجمين نمايشگاه كتابهاي نويسندگان ابركوهي ، كلاسهاي قصه گويي و برنامه هاي فرهنگي كودكان ، ديدار با امام جمعه و فرماندار ، بازديد دانش آموزان ، مسابقات فرهنگي مجازي ، اهدا كتاب به كودكان ، نمايشگاه كاريكاتور و نشستهاي كتابخوان بود .