شناسه : 613986
حجت الاسلام حسینی:

توطئه دشمن در فراموشی قضیه فلسطین ناکام است/ لزوم هوشیاری ملتهای مسلمان


امام جمعه ابرکوه با اشاره به توطئه های مرموزانه برای فراموش شدن آرمان فلسطین آن را محکوم به شکست دانست و همبستگی مسلمانان جهان در این مسئله را خواستار شد.
حجت الاسلام حسینی:

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه روز جهانی قدس نماد بیداری جهان اسلام و همبستگی ملت های مسلمان و آزاده جهان با مردم مظلوم فلسطین در قبال خونخواری ها و وحشی گری های اسرائیل است، اظهار داشت: امروز شما مردم بصیر و آگاه و روزه دار همگام با ملت سراسر ایران اسلامی و جهان اسلام خواستار رهایی بیت المقدس از چنگال اسرائیل شدید و با حضور پرشورتان در مراسم راهپیمایی امروز حمایت پر حماسه خود از مردم فلسطین و قدس عزیز را به نمایش گذاشتید.

توطئه فراموشی فلسطین را ناکام کنید

خطیب جمعه ابرکوه با اشاره به فرمایشات رهبری در دیدار با جمعی از آزادگان که دنیای اسلام باید در برابر توطئه فراموش شدن فلسطین و قدس شریف بایستند افزود: دسیسه جدید آمریکا، اسرائیل و استکبار جهانی خود مشغولی مسلمانان و ایجاد درگیری های داخلی در سوریه، عراق، افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی است تا عنصر اصلی فساد در جهان اسلام و غده سرطانی اسرائیل و قصه سوگوارانه فلسطین تحت الشعاع قرار بگیرد و به دست فراموشی سپرده شود و لذا ملتهای مسلمان باید هوشیار و بیدار باشند و در دام غفلت و توطئه دشمن نیفتند.

حسینی عنوان کرد: به فرموده رهبری مسئله قدس یک مسئله تاکتیکی نیست بلکه از اعتقادات عمیق اسلامی سرچشمه می گیرد و ما نجات این کشور اسلامی از سلطه و چنگال غاصبان صهیونیسم و حامیان بین المللی آنها را یک وظیفه دینی می دانیم و دیگر ملتها و دولتهای اسلامی نیز باید به همین چشم به موضوع فلسطین نگاه کنند.

خائنان به آرمان فلسطین به هدف نمی رسند

وی افزود: مردم بصیر، فهیم و آگاه ایران در مقام لبیک به ندای حضرت امام و فرامین مقام معظم رهبری و توصیه مراجع عظام تقلید با حضور خود در این راهپیمای بزرگ ثابت کردید که ملت ایران اجازه نخواهند داد خائنان به آرمان فلسطین امسال به نحوی مرموزانه موضوع فلسطین را به دست فراموشی بسپارند و آزادی بیت المقدس را از دستور کار خارج کنند و با پیش کشیدن موضوع انحرافی مانند مبارزه با دولت سوریه که در خط مقدم مبارزه با اسرائیل است، سعی کنند مسلمانان را از آرمان بزرگ خود که آزادی بیت المقدس از چنگال صهیونیست غاصب است غافل نمایند.

از سخنان رئیس جمهور در اجلاس مکه تقدیر می کنیم

حسینی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری کشورهای اسلامی در مکه معظمه که نباید دشمن را دست کم گرفت چون برای کشورهای اسلامی طرح و برنامه هایی دارند و مسلمانان را به جان هم انداخته اند و پول و اسلحه می دهند و اصلا دشمن برای کشورهای اسلامی فراموش و از دستور کار فعالان سیاسی خارج شده است و خودی ها به جان هم افتاده اند و در این زمینه استعمارگران و برده داران دیروز و عاملان همه بدبختی های ملت ها یکباره طرفدار حقوق مردم شده اند، از این سخنان تقدیر کرد.

وی اظهار داشت: به نوبه خود از مواضع شجاعانه رئیس جمهور اسلامی ایران در این اجلاس مکه تشکر می کنم که در مجموعه سران بدخواه اسلام و مسلمین که عامل دشمن در فتنه سوریه هستند، گفت: سوریه باید قوی و اسلامی باقی بماند و متاسفانه برخی بجای اینکه طرفین درگیر را به گفتگو و تفاهم دعوت کنند، به ارسال اسلحه به این کشور و تشویق به کشتار مردم مشغولند.

عید فطر را گرامی بدارید

حسینی عید فطر را روز عید روزه داران و مهمانان خدا خواند و اظهار داشت: عید فطر به تعبیر امام رضا (ع) روز آغاز زندگی جدید است، زندگی که در پرتوی یک ماه ممارست و خودسازی زمینه ای برای انسان ایجاد شده است تا در پرتو ایمان و عمل صالح زندگی سالم را از سر گیرد.

وی افزود: عید فطر روز عید مسلمین و زهد و شرف و کرامت برای رسول اکرم(ص) است و از همه شما مومنین در دارالسعاده ابرکوه دعوت می کنم که با تجمع در میدان بسیج لبیک گویان از مقابل مسجد حضرت فاطمه(س) به سمت مصلی به صورت پیاده حرکت کنید و به سنت پیامبر و امامان در روز عید فطر احترام بگذاریم.

یادآوری توصیه های رهبری به دولت

امام جمعه ابرکوه با اشاره به در پیش بودن هفته دولت اظهار داشت: ضمن قدردانی از خدمات و تلاشهای شبانه روزی دولت خدمتگزار توصیه مقام معظم رهبری را به دولت یادآور می شوم که فرمودند: "علت اقبال مردم به دولت و رئیس جمهور، شعارهای جاذبه دار عدالت خواهی، استکبار ستیزی، ساده زیستی و مقابله با اشرافیگری و خدمت بی منت و صادقانه بوده است، مردم به این شعارها دلبسته اند و نیاز به آنها و ضرورت آنها را احساس می کنند، از این شعارها دست بر ندارید".

توصیه به نمازگزاران

حسینی در پایان به بیان برخی توصیه ها به نماز گزاران پرداخت.

حفظ دستاوردهای ماه رمضان، جدی گرفتن نمازهای جمعه و جماعت، دادن زکات مال و اعلام میزان زکات فطره، داشتن حساب خمسی، پاک کردن دل ها و خیرخواه یکدیگر بودن از جمله توصبه های خطیب جمعه ابرکوه بود.