شناسه : 148733397

تشکیل کارگروه تقویت بنیه علمی دانش آموزان از ضروریات است


فرماندار رئیس شورای آموزش‌وپرورش ابرکوه گفت: برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان ، تشکیل کار گروه تخصصی و آموزشی از ضروریات است .

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه؛ جلسه شورای آموزش و پرورش با ریاست محمد کاظمی نسب فرماندار،محمد علی کریمی رئیس آموزش و پرورش و جمعی از مدیران و مسئولین در سالن اجتماعات آموزش و پرورش تشکیل گردید.

فرماندار در دویست و بیستمین شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان گفت : دانش آموزان این شهرستان که ازاستعدادهای خوبی برخوردارند باید بنیه علمی آنان تقویت تا بدون دغدغه برای کنکور سراسر سال 1398 آمادگی داشته باشند.

وی اظهار داشت : دانش آموزان این شهرستان در سال‌های اخیر از نظر کیفیت علمی و قبولی در کنکور جایگاه مطلوبی داشته‌اند و لذا برای کسب موفقیت بیشتر در کنکور باید تلاش و برنامه ‌ریزی کرد.

کاظمی نسب بابیان اینکه فرایند این کار باید از دبیران مجرب استفاده شود ، ادامه داد: همراهی اولیاء و شورای آموزش‌ و پرورش لازمه تدوین و برنامه تخصصی کارگروه تقویت بنیه علمی دانش آموزان است که قطعاً هم ما و هم اولیاء و همچنین خود دانش آموزان همراهی خواهند کرد.

فرماندار ابرکوه با اشاره به اهمیت سند تحول بنیادین افزود: طبق سند تحول بنیادین باید خانه را مدرسه نخست دانش آموزان قرار دهیم و از این طریق رابطه بین اولیاء و مدرسه را تقویت کنیم.

رئیس آموزش‌ و پرورش ابرکوه هم بر ضرورت راهکارهای مناسب برای برنامه‌ریزی و اجرای تقویت بنیه علمی دانش آموزان تأکید و افزود: همه باید دست ‌به ‌دست هم بدهیم تا دانش آموزان این شهرستان در کنکور سال 1398 خوش بدرخشند.

محمد علی کریمی بابیان اینکه برای اجرای این طرح از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد ، خاطرنشان کرد: دانش آموزان را با شیوه‌های مطالعه و یادگیری و نیز تسلط به شیوه‌های برگزاری آزمون‌های علمی در ارتقای تحصیلی و کسب عناوین برتر در کنکور سراسر با اجرای طرح تقویت بنیه علمی آگاه کرد.

وی تصریح کرد: برای تقویت بنیه علمی ، دانش آموزان علوه بر آمادگی ، استعدادهای خوبی دارند و اولیاء دانش آموزان هم پای ‌کار هستند و در این خصوص همکاری خواهند داشت.

معاون آموزشی آموزش ‌و پرورش ابرکوه هم از موفقیت‌های دانش آموزان در کنکور سراسر امسال اشاره کرد و گفت: سال گذشته از مجموع شرکت‌ کنندگان 26 نفر رتبه زیر هزار کنکور را کسب کردند.

محمود قیومی بابیان اینکه امسال هم 26 نفر در کنکور سراسری رتبه زیر هزار را کسب کردند ، اظهار داشت : اما از نظر کیفی امسال وضیعت خوبی داشتیم و 141رتبه زیر هزار رشته تجربی و 113 ریاضی را کسب کردند.

در این نشست با اهداء لوح سپاس از همکاری اعضای شورای آموزش ‌و پرورش تجلیل شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا  ابرکوه