شناسه : 157751391

بیش از 90 پروژه ی عمرانی با اعتباری بالغ بر 37 میلیارد تومان به بهره برداری میرسد


فرماندار ابرکوه در جمع تعدادی از مردم شهرستان در نماز جمعه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و آغاز هفته دولت گفت : در هفته دولت ما شاهد بهره برداری از 90 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 37 میلیارد تومان خواهیم بود که انشاالله نوید خوبی برای مردم شهرستان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه؛ محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه در جمع تعدادی از مردم شهرستان در نماز جمعه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و آغاز هفته دولت ، گزارشی از اقدامات دولت در شهرستان ابرکوه  ارائه کرد.

محمدکاظمی نسب گفت:مهمترین پروژه یکسال گذشته در حوزه عمرانی ،تأمین اعتبار راه آهن یزد اقلید بود که با تأمین اعتبار 450 میلیارد تومانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شاهد ادامه فعالیت آن به صورت گسترده تر خواهیم بود تا در سال 99 به بهره برداری برسد.

وی افزود:دومین پروژه مهم آغاز عملیات اجرایی باند دوم کمربندی ابرکوه به طول 14 کیلومتر است که با 70درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که به زودی دو تقاطع غیر همسطح وردی از سمت یزد و خروجی از سمت فارس هم پس از نهایی شدن نقشه ها به مرحله اجرا می رسد و این پروژه هم در سال 99 به بهره برداری می رسد.

فرماندار پروژه سوم را آغاز عملیات آسفالت جاده ابرکوه به صفاشهر به طول 19 کیلومتر معرفی کرد و اضافه کرد: این پروژه تا پایان امسال بخشی از آن که در ابرکوه است انجام میشود و بخشی که در فارس است با پیگیری مسئولین ذی ربط به بهره برداری می رسد و عملا فاصله بین ابرکوه تا صفاشهر با بهره برداری از این جاده به 65 کیلومتر کاهش پیدا خواهد کرد .

کاظمی نسب ادامه داد:عملیات اجرایی باند دوم ابرکوه به مهردشت به طول 7 کیلومتر آغاز شده و با سرعت خوبی که دارد تا پایان سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار تصریح کرد:ابر پروژه دیگر ابرکوه که  از سال 97 تا کنون عملیات اجرایی آن پیگیری شده فاضلاب شهری است که در مرحله 17 و 18 آن هستیم و بعد از آن وارد فاز احداث تصفیه خانه خواهیم شد .

وی در مورد تخصیص اعتبارات لازم به حوزه پروژه های شهری ابرکوه و مهردشت نیز گفت:در سال گذشته از محل اعتبارات تملک و دارایی شهرستان مبلغ 4 میلیارد تومان به این دو شهرداری تزریق شده تا پروژه های شهری خود را اجرا کنند و از محل اعتبارات بازآفرینی شهری هم 3 میلیارد تومان  به شهرداری ابرکوه کمک شده است تا این پروژه های تعریف شده توسط شهرداری ها انجام شود. همچنین تأمین اعتبار بالغ بر 15 میلیارد تومان از محل اعتبار مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های شهرستان تخصیص داده شده و بسیاری از پروژه های عمرانی در شهرداری و دهیاری ها یا به اتمام رسیده یا در شرف اتمام است.

محمد کاظمی نسب در حوزه اقتصادی هم اظهار کرد: فعالیت های عمده ای که در یکسال گذشته انجام شده عبارت است از حل مشکل کاشی کوثر که با ورود سرمایه گذار جدید  وضعیت تولید شرکت سامان گرفته و تا پایان شهریور ما 6 خط این شرکت به بهره برداری می رسد و پس از آماده سازی تجهیزات تهیه بدنه کارخانه کاشی کوثر شاهد بهره برداری با تمام ظرفیت خواهیم بود که اشتغال غریب به هزار نفر در شهرستان خواهد داشت.

همچنین در هفته دولت ما شاهد بهره برداری از  90 پروژه عمرانی خواهیم بود با اعتباری بالغ بر 37 میلیارد تومان که انشاالله نوید خوبی برای مردم شهرستان خواهد بود.