شناسه : 156371032

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در ابرکوه


مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر با حضور امام جمعه، فرماندار ، جمعی از مردم ، و مسئولان و کارکنان ادارات ،نهادها و ارگانهای شهرستان عصر پنجشنبه در مسجد جامع شهر ابرکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ، با حضور حجت الاسلام حسینی امام جمعه ، محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه ، روحانیون  و مسئولان و کارکنان ادارات ،نهادها و ارگانهای شهرستان مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی (ره) و هفته قوه قضائیه در مسجد جامع ابرکوه برگزار شد.
 گفتنی است حاضرین در این مراسم با قرایت قرآن و مرثیه سرایی یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش را گرامی داشتند و حجت الاسلام حسین امیری یکی از استادان حوزه علمیه به سخنرانی پرداخت و گفت:شهید بهشتی معمار بزرگ قضاوت اسلامی بود و باید شخصیت این عالم وارسته الگویی برای همگان باشد.
وی با بیان شخصیت آیت الله بهشتی افزود: این شهید فردی تأثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی بود.

آیت‌الله دکتر محمد حسین بهشتی به همراه ۷۲ تن از یاران با وفایش در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ در محل حزب جمهوری اسلامی با انفجار بمب توسط عناصر کوردل منافقان و ضدانقلاب به شهادت رسیدند.

از یکم تا هفتم تیرماه به مناسبت سالروز شهادت آیت الله بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.